TAURUS ''Fissura'' (16.04.2011)


Self Released - 2010 - Brezilya

Brezilyalı grup 25 yıl sonra tekrar birleşmiş gibi gözüküyor. İnternet üzerinden gelen bilgilere baktığımızda grup 80lerin ortalarına doğru bir kaç kayıt yayınlayıp sonra dağılmış. Ne kadar doğrudur bilemiyorum fakat 2010 yılının sonlarına doğru bu demoyu yayınlamışlar.

Thrash metal grubu Taurus'un bu tam zamanlı 4üncü stüdyo albümleri. Eski kafa thrash metal çalan bu Brezilyalı grubun aynı elemanları şu an yaşlı statüsünde bu albüme imza attılarsa eğer gerçekten büyük bir işe imza attılar. Kayıtlara göre grubun elemanlarından bazıları 90ların başlarında pop grubu kurmuş, biri psikanalist mesleğinde kariyer yapmış ve diğer üyesi de rock'n roll grubu kurmuş.

Fakat bana verilen bilgilerde şu an hangi elemanları çalıyor gibi bir bilgi yok 2006 da yeniden kurulmuşlar ve 2010 yılında Fissura isimli albümlerini kayıt etmişler. Klasik Brezilya speed/thrash metali desem yalan olmaz niye? Çünkü agresiflik, samimiyet ve kabiliyet ile birlikte old school kafa ile yapılmış kayıt başka hangi ülkede olabilir. Bu kayıt 2010 da değil 1989 da yapılmış olsa orijinal diyebilirdim fakat şu an Soulfly jenerasyonundan etkilenmiş gibi gözüküyorlar.. Belki de yeniden yapılanma ışığında güzel bir şeyler yapacaklar, Brezilyalı gruplara güvenim sonsuz... Devam!!!

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 380 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions