SETH.ECT ''Godspeak'' (20.05.2011)


2011 - Ankara

Türkiye ve dünyada tanınmış hatırı sayılır bir kitleye sahip Seth.Ect. Yaptığı müziği Endüstriyel death/black karması olarak tanımlıyorlar. Açılışta Experimental Chaos Theory bizi karşılıyor albümde etnik hava hakim şarkı aralarındaki oryantal ezgiler  çok hoşuma gitti diyebilirim. Oryantel etkileşimleri hemen hemen her şarkıda duymak mümkün baharat gibi albüm. Mercan Dede'nin de bu albümdeki ney performansını herkes beğenmiştir kuşkusuz her şeyiyle şahane bir albüm olmuş.

Akılda kalıcı akıcı yakalayıcı vurucu melodiler klavyeden pek haz etmesem de rahatsızlık duymaya gördüm. Grubu farklı yapan özelliği de bu olsa gerek akılda kalıcı melodiler oryantal öğelerin black ve death ile karışması. Özellikle Keops parçasına bayıldım dua gibi bir başlangıç ne alaka demeyin bana öle geldi sonrası malum yırtıcı vokaller :) Ney’in oluşu galiba beni etkiledi tasavvufi bir etki var şarkıların bazı kısımlarında saf ve temiz olmasının yanında da bir o kadar da tehlikeli nefretli vokaller şekillendirmiş parçaları. Albümde en dikkat çekici nokta davullar çağlar davuldan ayrıldığını duydum peki ya davulda kim var şimdi en ufak bir fikrim yoktu ta ki işte bu zamana kadar Semih Örnek abimiz katılmış duruma o zaman bana kocaman bir günaydın diyelim :) Çağlar abimiz kadarda sağlam çalmış kendisi.

Toparlayacak olursak, eleştirilmesi zor bir albüm, kısaca böyle grupların kıymetini bilmek lazım gereksiz bok atmalar atışmalar yerine kulak verelim müziklerine.

7/10

Yazar: Montrose

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions