DAMMERUNG ''Dark Poetry'' (26.05.2011)


Metal Scrap Records - 2011 - Ukrayna

Dammerung Ukrayna'dan 2001 yılında kurulmuş bir grup. Bu güne kadar 3 tam süreli albüm çıkarmış. Grup, "Dark Poetry" isimli üçüncü Tam süreli albüm geçtiğimiz Şubat ayında Ukraynalı şirket Metal Scrap Records etiketi ile piyasaya sürdü.

Grubun tanıtımında tarzı için Melodic black/heavy metal denmiş. Genel olarak Melodic black metal demek doğru olur ama sololarda ve bazen davul ritimlerinde heavy metal sezmek mümkün, bunun yanı sıra dark metal etkisi olduğunu söyleyebilirim.

9 Parça'dan oluşan albümdeki ilk 8 parçanın sözleri İngilizce, "From Earth To Heavens" isimli (Albüm kapağında Ukraynaca olarak da adı var ama o alfabede yazamadığımdan buraya yazamıyorum) son parçanın sözleri Ukraynaca yazılmış ki bu bence çok daha ilgi çekici ve takdir edilesi bir hareket... Bir de bu parçada farklı bir enstrüman duyuyorum, temir komuz gibi geliyor kulağa, ama klavye ile yapılmış herhangi bir efekt de olabilir, kitapçıkta bahsedilmemiş.

Evet sonuç olarak heavy metal etkisinde, dark/black metal dinlemek isteyenlere önerebileceğim bir albüm. Melodik sevmiyorsanız sizi sıkabilir ama seviyorsanız problem yok...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 435 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions