DAMMERUNG ''Dark Poetry'' (26.05.2011)


Metal Scrap Records - 2011 - Ukrayna

Dammerung Ukrayna'dan 2001 yılında kurulmuş bir grup. Bu güne kadar 3 tam süreli albüm çıkarmış. Grup, "Dark Poetry" isimli üçüncü Tam süreli albüm geçtiğimiz Şubat ayında Ukraynalı şirket Metal Scrap Records etiketi ile piyasaya sürdü.

Grubun tanıtımında tarzı için Melodic black/heavy metal denmiş. Genel olarak Melodic black metal demek doğru olur ama sololarda ve bazen davul ritimlerinde heavy metal sezmek mümkün, bunun yanı sıra dark metal etkisi olduğunu söyleyebilirim.

9 Parça'dan oluşan albümdeki ilk 8 parçanın sözleri İngilizce, "From Earth To Heavens" isimli (Albüm kapağında Ukraynaca olarak da adı var ama o alfabede yazamadığımdan buraya yazamıyorum) son parçanın sözleri Ukraynaca yazılmış ki bu bence çok daha ilgi çekici ve takdir edilesi bir hareket... Bir de bu parçada farklı bir enstrüman duyuyorum, temir komuz gibi geliyor kulağa, ama klavye ile yapılmış herhangi bir efekt de olabilir, kitapçıkta bahsedilmemiş.

Evet sonuç olarak heavy metal etkisinde, dark/black metal dinlemek isteyenlere önerebileceğim bir albüm. Melodik sevmiyorsanız sizi sıkabilir ama seviyorsanız problem yok...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 446 oy)


 
THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions