BARBARIAN PROPHECIES ''Condemned Land... The War Begins'' (26.05.2011)


Raim Productions - 2009 - İspanya

Barbarian Prophecies, İspanya'nın enteresan gruplarından biri, işin güzel yanı İspanya'dan hep böyle enteresan şeyler geliyor, o tarz bir ülke :) Grup 2000 yılında kurulmuş, 2 demo ve 1 EP çıkarmış, bu da grubun ilk tam süreli albümü. Bu albümden sonra "Remember the Fallen" adlı bir promo albüm çıkmış onu da bir sonraki kritiğimde tanıtacağım.

Grubu enteresan bulmamın sebebi, kullanılan gitar tonu old-school death metal gruplarınınki gibi... Bazıları bu neyin nesi diyebilir ama bence keyif verici olmuş. Genel olarak değişken davul ritimleri ve sert riffler bir death metal havası yaratırken birden bire aynı gitar tonu ile black metal riffleri ve scream vokal duymak oldukça ilgi çekici.

Albüm multimedia formatında hazırlanmış, İngilizce ve İspanyolca, biyografi, diskografi, grup elemanları sayfası ve ekstra bölümünün içerdiği web sitesi formatında bir ara yüze sahip. Bu Ekstra bölümünde grubun 2003 yılında çıkan "Conquerors of the Wolfthrone" isimli ilk demosu ve 2004 yılında çıkan "War is Imminent" isimli EP mp3 formatında yer alıyor. Yani 1 Cd içerisinde 3 farklı prodüksiyon dinliyoruz, çok güzel...

Sonuç olarak grubun tarzı için Black/Death Metal diyebiliriz. Underground ruha sahip bir grup, benim için ilgi çekici, tavsiye ederim.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 448 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions