BARBARIAN PROPHECIES ''Condemned Land... The War Begins'' (26.05.2011)


Raim Productions - 2009 - İspanya

Barbarian Prophecies, İspanya'nın enteresan gruplarından biri, işin güzel yanı İspanya'dan hep böyle enteresan şeyler geliyor, o tarz bir ülke :) Grup 2000 yılında kurulmuş, 2 demo ve 1 EP çıkarmış, bu da grubun ilk tam süreli albümü. Bu albümden sonra "Remember the Fallen" adlı bir promo albüm çıkmış onu da bir sonraki kritiğimde tanıtacağım.

Grubu enteresan bulmamın sebebi, kullanılan gitar tonu old-school death metal gruplarınınki gibi... Bazıları bu neyin nesi diyebilir ama bence keyif verici olmuş. Genel olarak değişken davul ritimleri ve sert riffler bir death metal havası yaratırken birden bire aynı gitar tonu ile black metal riffleri ve scream vokal duymak oldukça ilgi çekici.

Albüm multimedia formatında hazırlanmış, İngilizce ve İspanyolca, biyografi, diskografi, grup elemanları sayfası ve ekstra bölümünün içerdiği web sitesi formatında bir ara yüze sahip. Bu Ekstra bölümünde grubun 2003 yılında çıkan "Conquerors of the Wolfthrone" isimli ilk demosu ve 2004 yılında çıkan "War is Imminent" isimli EP mp3 formatında yer alıyor. Yani 1 Cd içerisinde 3 farklı prodüksiyon dinliyoruz, çok güzel...

Sonuç olarak grubun tarzı için Black/Death Metal diyebiliriz. Underground ruha sahip bir grup, benim için ilgi çekici, tavsiye ederim.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 425 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions