BARBARIAN PROPHECIES ''Remember the Fallen'' (26.05.2011)


Self-released - 2011 - İspanya

Bir önceki kritiğim de Barbarian Prophecies olduğu için gruptan bahsetmeden doğrudan kritiğe geçeceğim. Aynı anda 2 albümün de ulaşması bir miktar kıyaslama imkanı doğurdu benim için.

Bu albüm digipack formatında çok şık bir sunum ile hazırlanmış. Bir önceki albümde çok koyu yazılıp okunmayan şarkı sözleri bu albümün kitapçığında kusursuz bir şekilde okunabiliyor.

Grubun tarzı için death metal diyebilirim bu kez, bir önceki albüme göre death metal yanı daha ağır basıyor, çünkü black metal o kadar etkili değil. Gerek vokallerde gerek parçaların trafiğinde bu çok açık ortada, önceki albüme göre biraz daha ağır bir tempo hakim, malum death metalin ağırlığı...

Grup resmen kendini baştan yaratmış, bir önceki dinlediğim albümle bunun alakası yok. Bu kez çok daha başarılı bir kayıt ve prodüksiyon yapılmış. Tüm enstrümanları net bir şekilde kaos olmadan duymak mümkün. Tabiri caizse "çatır çatır".

Bu albümü death metal sevenlere tavsiye ediyorum. Güzel olmuş.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 464 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions