BARBARIAN PROPHECIES ''Remember the Fallen'' (26.05.2011)


Self-released - 2011 - İspanya

Bir önceki kritiğim de Barbarian Prophecies olduğu için gruptan bahsetmeden doğrudan kritiğe geçeceğim. Aynı anda 2 albümün de ulaşması bir miktar kıyaslama imkanı doğurdu benim için.

Bu albüm digipack formatında çok şık bir sunum ile hazırlanmış. Bir önceki albümde çok koyu yazılıp okunmayan şarkı sözleri bu albümün kitapçığında kusursuz bir şekilde okunabiliyor.

Grubun tarzı için death metal diyebilirim bu kez, bir önceki albüme göre death metal yanı daha ağır basıyor, çünkü black metal o kadar etkili değil. Gerek vokallerde gerek parçaların trafiğinde bu çok açık ortada, önceki albüme göre biraz daha ağır bir tempo hakim, malum death metalin ağırlığı...

Grup resmen kendini baştan yaratmış, bir önceki dinlediğim albümle bunun alakası yok. Bu kez çok daha başarılı bir kayıt ve prodüksiyon yapılmış. Tüm enstrümanları net bir şekilde kaos olmadan duymak mümkün. Tabiri caizse "çatır çatır".

Bu albümü death metal sevenlere tavsiye ediyorum. Güzel olmuş.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 421 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions