AMORPHIS ''The Beginning of Times'' (11.06.2011)


Nuclear Blast - 2011 - Finlandiya

Finlandiya’nın gözbebekleri Amorphis yeni albümünü sonunda çıkardı. Onlar Finlandiya’nın en yaratıcı en düzgün en başarılı işlere imza atmış grupları arasında yer aldılar her zaman. Onlar müzikal açıdan hiçbir zaman kendilerini tekrar eden gruplar arasında kategorilendirilmedi. Her zaman cesaretten yana oldular hatta müziklerine Fin müzikal öğlerini de katmaya başladılar.

Albüm Kalavela destanının ana karakteri Väinämöinen'in konu alındığı liriksel bir konsept üzerine kurulu. Albüm kapağı tasarımıda Travis Smith’in ellerinden öper çalışma çok güzel olmuş konsept ‘e ve bu albümede tam yakışır cinsten Dünya’nın yumurtadan doğuşunu anlatmakda. 12 birbirinden güzel eser + birde bonus track barındırıyor bu albüm ve brutal vokalerede sık sık yer verilmesi de eskiye dönüşünün bir sinyali oldu.Zaten grup konsept albümlere pek düşkün mutlaka her albümün bir hikayesi mevcut. Kalavela özellikle her albümde şaşmaz bir konsept haline geldi grupla bütünleşti adeta.Albüm daha çıkmadan yayınlanan ‘’ You I Need ‘’ isimli parçalarına klip çektiler.

Klip ve şarkıyı oldukça beğendim zaten yine harika bir albümün geleceğinin haberini vermiş oldu bu şarkı. Bayan vokalinde aralarda seslendirdiği kısımlar oldukça hoş olmuş en sevdiğim şarkı oldu diyebilirim.

Bu tanıttığım The Beginning Of Times albümü yakın zamanda çıkan en iyi albümlerden biri diyebilirim. Keyifli dinlemeler.

9/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 459 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions