RUSTY PACEMAKER ''Blackness and White Light'' (14.06.2011)


Solanum Records - 2010 - Avusturya

2003 yılında başlayan Avusturyalı tek kişilik proje Rusty Pacemaker'ın "Blackness and White Light" isimliilk albümünü kritikleme şansı buldum. Albümde bayan vokal ve davulcu olarak konuk müzisyenler yer alıyor. Tüm şarkıların söz ve besteleri, albümün kaydı düzenlemesi, kapak tasarımına kadar hepsi Rusty Pacemaker'a ait. Çok fazla lafı dolandırmayacağım...

Rusty Pacemaker benle iletişime geçtiğinde promosunu kabul etmeden önce internet üzerinden biraz dinledim, her ne kadar kulağa saçma gelse de, Pink Floyd'un bazı şarkılarından aldığım tadı verdi, belki gitar tonları, belki atmosfer, belki vokal tarzı, bilemiyorum, ilk anda böyle bir şey hissettim. Yine de o tadı alıyorum şu an albümü dinlerken. Örneğin Amok adlı şarkının girişini bir dinleyin belki bana hak verirsiniz.

Bu albüm daha önce dinlediğim şeylere pek benzemiyor, tarz konusunda ne diyeceğim konusunda pek emin değilim, albümün tanıtım kağıdında dark alternative metal denmiş, evet sanırım uygun bir tanımlama bu... Albümün genel konsepti karanlık, üzgün ve duygusal. Enteresan distortion'lı bir gitar tonu ve bir de akustik gitar kullanılmış. Kullanılan clean vokal albümün atmosferi için çok uygun, bayan vokal desteği de başarılı olmuş.

Her şarkısı tek başına başka bir hikaye olan bu üzgün ve duygusal albüm dinlemeye değer, Extreminal okuyucularından doom metal sevenlere tavsiye edebilirim. Yada içerken bu tarz kafalara girenlere de önerebilirim, değişik bir kafa, ben sevdim.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 379 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions