RAVENTALE ''After'' (20.06.2011)


BadMoodMan - 2010 - Ukrayna

Ukraynalı tek kişiden oluşan grup Raventale’nin oluşumu 2005 yılına dayanmaktadır. İlk albümü ise 2006 yılında raflarda yerini aldı. Grup Astaroth’un tek kişilik bir black/doom metal projesi . Astaroth genellikle parçalarını yaparken çeşitli konseptler belirledi ve bunlarda doğa üzerine oldu. Doğanın muhteşemliği her zaman ilham kaynağı oldu Raventale’ye. Yaptığı tarz için sadece doom ‘da diyemeyiz yada black tam bir sentez onun ki birazda black metale geleneklerine karşı gelip klavyelerin sık sık kullanımı depresif ve funeral türevlerinin de etkisi görülüyor. Gitarlardan çıkan seslerin vuruculuğu da oldukça dikkat çekici. Akıllara kazılası tonlama ve vuruşlarıyla mükemmel parçalara imza atmış bu albümde. Kendilerini DRUDKH ile kıyaslamak mümkün müdür? Bence mümkündür tamamen ikisi de insanı karamsarlığa bunalıma iten bir havaya hakim..

Özellikle Doom/black metal’den haz edenler için mutlaka bu albüm tavsiye edilir duygu yoğunluğu yaşayıp o acıyı tadabilirsiniz….

7/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 431 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions