FOLKODIA ''In a Time of Legends'' (02.07.2011)


Stygian Crypt Productions - 2009 - Uluslararası

Folkodia'nın son 2 albümünü daha önce kritiklemiştim, bana gelen promolar arasında bu albümü kritiklemeyi unuttuğumu fark ettim. Kritiklerimi takip edenler bilir, Folkodia uluslararası toplama bir grup. "In a Time of Legends" grubun ikinci albümü. Üçüncü ve dördüncü albümlerini kritikledikten sonra bunu kritiklemek tuhaf olacak ama biraz bahsetmekte fayda var.

Grubun tarzı bu albümde de folk metal ama diğer albümlerindekinden biraz daha mistik buldum bu albümün atmosferini. Yani son dönemlerine göre daha underground, daha karanlık bir albüm bence. Gerek beste yapısı gerek koro vokalleri, hatta kullanılan bayan vokalleri ile bunu ortaya koyuyor. Kullanılan tarama riffler ve scream vokalleri göz önünde bulundurarak bir miktar black metal etkisi de var diyebilirim.

Benim kişisel zevkime göre grup bundan sonraki albümlerinde bu tarz devam ederse daha çok hoşuma gider.

Extreminal Radio takipçilerinden aldığımız geridönüşlerden, sitemizin tahmin ettiğimizden fazla folk metal dinleyicisi olduğunu fark ettik, bu albümü de o tayfaya tavsiye edebilirim.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 395 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions