DERELICT ''Unspoken Words'' (17.07.2011)


Self-released - 2009 - Kanada

Derelict, Kanada'dan yeni sayılabilecek bir grup, 2005 yılında faaliyete geçmiş, 2006'da bir albüm çıkarmış, 2008 yılında bir EP ve 2009 yılında da bu albümü piyasaya sürmüşler. Herhangi bir şirkete bağlı olmadan basılan albüm başarılı bir kitapçığa sahip. Grubun söz konseptine uygun çok başarılı çizimler içeriyor.

Öncelikle söylemeliyim ki çok başarılı bir kayıt ve prodüksiyonu olan bir albüm. Dark Tranquillity yada In Flames dinliyor gibi hissettiriyor. Yani İsveç melodik death metalinden bol bol etkileşim duymak mümkün, bir miktar da progresiflik katıldığında Derelict çıkıyor. Grup elemanlarının müzikal becerileri üst seviyede, başarılı şarkılar ve kulağa oldukça hoş gelen bir müzik yapmışlar.

İlk 7 şarkı'dan "Xenocide" adlı parça'nın girişindeki hoş akustik kısım ilgimi çekti, sadece söylemek istedim. İlk 7 şarkı dedim çünkü sonrasında 5 parça'dan oluşan Unspoken Words kısmı başlıyor albümün. Bir intro ve birbirine bağlı 3 parça ve bir outro. Açıkçası bu kısım daha orijinal olmuş, albüm içi albüm tadı verdi.

Arşivime katılmasından hoşnut olduğum bir albüm. Melodik/Progresif death metal sevenlere tavsiye ederim...

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 405 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions