AMBER TEARS ''Key To December'' (23.07.2011)


BadMoodMan - 2010 - Rusya

Rus grup Amber Tears, 2002 yılında kurulmuş, ilk albümünü 2006 yılında, ikinci albümünü ise 2010 yılında çıkarmış. Grubun adı orijinalinde Янтарные слезы olarak geçiyor, albüm isimleri ve şarkı sözleri de hep Rusça. Bu albümün de orijinal adı "Ключ к декабрю".

Ambient bir intro ile serin bir giriş yapıyor albüm, nitekim çıkışı da öyle. Geri kalanı standart bir doom metal grubu tadında ilerliyor, arada akustik gitar kullanılmış, vokal ise agresiften hallice brutal.

Normal olarak üzgün atmosferi olan bir albüm ama Rus doom grupları diğer doom gruplarına göre biraz daha farklı bir atmosfere sahip genelde, etnik özelliklerini de müziğin içinde barındırıyorlar, bu grup da onlardan biri.

Şarkı sözleri konusunda fikrim yok ama isimlerinin İngilizce'sine göz attım, aslında albüm kapağından da tahmin ettiğim gibi tam bir kış doom metali.

Sonbahardan sonra yine dinleyeceğim albümler arasına ekledim, doom metal sevenlere tavsiye ederim, başarılı bir albüm.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 429 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions