AMBER TEARS ''Key To December'' (23.07.2011)


BadMoodMan - 2010 - Rusya

Rus grup Amber Tears, 2002 yılında kurulmuş, ilk albümünü 2006 yılında, ikinci albümünü ise 2010 yılında çıkarmış. Grubun adı orijinalinde Янтарные слезы olarak geçiyor, albüm isimleri ve şarkı sözleri de hep Rusça. Bu albümün de orijinal adı "Ключ к декабрю".

Ambient bir intro ile serin bir giriş yapıyor albüm, nitekim çıkışı da öyle. Geri kalanı standart bir doom metal grubu tadında ilerliyor, arada akustik gitar kullanılmış, vokal ise agresiften hallice brutal.

Normal olarak üzgün atmosferi olan bir albüm ama Rus doom grupları diğer doom gruplarına göre biraz daha farklı bir atmosfere sahip genelde, etnik özelliklerini de müziğin içinde barındırıyorlar, bu grup da onlardan biri.

Şarkı sözleri konusunda fikrim yok ama isimlerinin İngilizce'sine göz attım, aslında albüm kapağından da tahmin ettiğim gibi tam bir kış doom metali.

Sonbahardan sonra yine dinleyeceğim albümler arasına ekledim, doom metal sevenlere tavsiye ederim, başarılı bir albüm.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 393 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions