FUNERAL ''To Mourn Is a Virtue'' (23.07.2011)


Solitude Productions - 2011 - Norveç

Norveç'ten eski bir grup Funeral, 1991 yılında kurulmuş, illaki tarzın dinleyicileri daha önce duymuşlardır. Bu güne kadar bir çok demo ve tam süreli albüm çıkarmışlar. Bu, grubun 6. tam süreli albümü.

Clean vokal kullanılmış, parçaların yoğun ve sert gitar tonları ile verilmiş bir depresyonu var. Klasik bir doom metal albümü olmuş. Hüzünlü ve karanlık. Gothic klavyeli, orta tempoda seyrediyor, çok bayık değil, haddinden fazla hızlı değil, tam olarak kararında bence. Genelde clean vokalli grupları pek sevmem ama yani adamlar güzel yapmış, kişisel zevke göre oynamayacağım bu kez.

Grubun solo gitar tonu, her zaman doom metal gruplarında hoşuma giden şekilde kullanılmış. Özellikle "Your Pain Is Mine" adlı parçanın girişinden itibaren başlayan solo, ruhu tam anlamı ile yansıtmış.

Bayan vokal de kullanılan "Wrapped All in Woe" adlı parçaya dikkat etmenizi isteyeceğim.

Fazla dinlemeyenler için daha bilindik bir şeylerden fikir vermek gerekirse My Dying Bride sevenlere tavsiye edebilirim. Bu albüme bir şişe açılır.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 405 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions