KOLAC ''Bastard Son Is Dead'' (23.07.2011)


Moon Records - 2011 - Sırbistan

Evet 15 senelik Walkmanimin hala işe yarıyor olması sevindirici, 2011 çıkışlı bir kaset için kritik yapmaya çalışacağım. Gruptan bir süre önce aldığım pakette, 2009 yılında çıkardıkları ''...No God'' isimli demo da çıkmıştı, onu Cenk kritikledi, pek beğenmemiş sanırım. O demoyu da bu albümü de dinlediğimde aslında arada açık fark olduğunu görüyorum.

Her zaman Balkan ülkelerinden çıkan black metal grupları benim ilgimi çekmiştir. Müziklerindeki atmosfer özeldir, sözleri yansıtır. Bu tarz bir şeyi de kasetten dinlemek çok keyifli.

Moon Records basımı kasette, raw black metal, toplam 10 parça yer alıyor. Demoya göre daha kaliteli bir kayıt yapılmış, gitar tonunu daha çok sevdim, vokalde kullanılan efektteki sıkıntı bu albümde yok, gayet yırtıcı bir scream vokal kullanılmış ve bence oldukça başarılı. Davulun programlama olduğu belli oluyor ama kullanılan tonlar çok da sıkıntılı değil, idare eder bence.

Albümde son olarak Marduk'un "Bleached Bones" adlı parçasını coverlamışlar. Grubun tarzı için iyi bir cover seçimi olmuş bence.

Black metal ve kaset sevenlere tavsiye edebileceğim bir albüm...

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 402 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions