COLDWORKER ''Rotting Paradise'' (04.08.2011)


Relapse Records - 2008 - İsveç

Eski albümler hakkında kritik yazmayan birisi olmama rağmen bu şekilde kaliteli albümleri keşfettiğim zaman paylaşmaya gerek duyuyorum. 2006 çıkışlı Coldworker grubunun 2008 yılında yayınladıkları ikinci ve şuan son albümleri olma özelliği taşıyan baba bir uzun çalar..Umarım yakın gelecekte 3. albümlerini daha fazla geciktirmeden yayınlarlar.

İsveç ve Death Metal denilince dikkat çekmeye değer bir artı oluşturuyor direk. Grubun müzikal yapısı Amerikan DM ile Kuzey Avrupa Grindcore karışımı ve oldukça patlatıcı bir yapıya sahip. Albüm 12 şarkı ve 38 dakikalık zamanı ile kendini sürekli tekrara aldıran bir yapıda. Kadroda davulda ve grup kurucularından Nasum grubundan tanıdığımız Anders Jakobson gibi önemli bir şahsiyet var. Grubun soundu Nasum etkili ancak daha fazla Death Metal öğeler içermekte. Hatta bazı yerlerde Melodik Death Metal öğeler bile yer alıyor.

The Black Dog Syndrome, The Machine, Paradox Lost, Syptoms of Sickness,Deliverance of the Rejected benim ön planda tuttuğum çalışmalar oldu.

Ex-Nasum,Rotten Sound karışımı ve Relapse Records’un gözdelerinden desem sanırım grubun yakın zamanda geleceği noktayı tahmin edebilirsiniz.

9,5 / 10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 414 oy) Teşekkürler!


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions