AVICHI ''The Devil's Fractal'' (12.08.2011)


Profound Lore Records - 2011 - A.B.D. (Illinois)

Avichi; Aamonael isimli şahsa ait tek kişilik ve Amerika menşeli black metal projesi. Discografisinde iki albüm bulunuyor. İlki 2007 yılında yayınlanan ve ufak kitlelerce olumlu eleştiriler alan ‘’The Divine Tragedy’’ oldu ve arından bu yıl ‘’The Devil’s Fractal’’ yayınlandı.

Tüm ensturmanların üstesinden hakkıyla gelen Aamonael yaptığı efektif scream vokallerlede iyi bir müzisyen olduğunu kanıtlıyor. Bu anlamda kensini geçmişte Nachtmystium ile BM camiasına zaten kabul ettirmiş bir isimdi,aynı başarısını Avichi projesinde de devam ettiriyor. Albüm bir saate yakın bir süreye ve yedi parçaya sahip. Albüm komple Lucifer Tarihçesine ait yedi bölümden oluşan konsept bir yapıda. Şiirsel kompozit ve estetik soundu Deathspell Omega ve türevlerine saygı niteliğide taşıyor. Benim için en ön plana çıkan çalışmalar ‘’I Am The Adversary’’ ‘’Kaivalya Of The Black Magician’’ oldu. Şarkı sürelerinin uzun tutuluşu bazen negatif his oluştursada albümün atmosferi bir saat boyunca dinleyeni diri tutmayı başarıyor.

Sözün bittiği yerde; Avichi şimdiden Underground Black Metal piyasasında kendisine önemli bir yer bulan saygı değer bir proje olmayı başardı. Bu albümü dinledikten sonra harıl harıl ilk albümlerinin arayışına geçmeniz olasıdır..

8/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 414 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions