SHAPE OF DESPAIR / BEFORE THE RAIN ''Split'' (20.08.2011)


Avantgarde Music - 2011

Shape of Despair 1995 yılında kurulan Fin funeral doom metal grubudur. Grubun adı 1998 yılına kadar Raven idi daha sonra Shape of Despair olarak değiştirildi.

Split Lycia coverı ile başlıyor, bu zamana kadar Skepticism coverları yaparak saygı albümlerinede destek veren Shape of Despair bu sefer Lycia coverı ile karşımızda. Lycia da bilindiği üzere atmosferik deneysel post punk karışımı tadında bir tarza sahipler. İyi seçim olmuş Estrella parçası gerçektende inanılmaz güzellikte derinden etkileyen ruhumuza işleyen melodilere sahip. Shape of Despair bu parçanın üstesinden kolaylıkla gelmiş daha da bi’ ayrıcalık katmış parçaya oldukça karanlık daha bi’ depresif bir hal almış şarkı.

Yoğun klavye kullanımları bayan vokal ve araya serpiştirilmiş öldürücü brutaller ile müziğinde hep Skepticism’e benzer hali olsa da, arada büyük fark kuşkusuz dinleyenler daha da iyi anlar albüm kayıtlarının yüksek kalitelide olması Shape of Despair‘i diğer gruplardan ayırır.

Before The Rain‘i de yabana atmamak lazım bu ortak çalışmayla birbirlerini tamamlamışlar. Grup 1997’de temellerini atmış Portekizli ambient/doom metal icra eden gruplardan. Genellikle aşk, ölüm, kaybedilenler üzerine temalarını işleyen grup, Somewhere not there ile karanlığına sizi çekiyor ve Estrella’dan sonra baya sert brutaller ile split son buluyor. Sizlere de dinlemek düşer :)

7/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 446 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions