SHAPE OF DESPAIR / BEFORE THE RAIN ''Split'' (20.08.2011)


Avantgarde Music - 2011

Shape of Despair 1995 yılında kurulan Fin funeral doom metal grubudur. Grubun adı 1998 yılına kadar Raven idi daha sonra Shape of Despair olarak değiştirildi.

Split Lycia coverı ile başlıyor, bu zamana kadar Skepticism coverları yaparak saygı albümlerinede destek veren Shape of Despair bu sefer Lycia coverı ile karşımızda. Lycia da bilindiği üzere atmosferik deneysel post punk karışımı tadında bir tarza sahipler. İyi seçim olmuş Estrella parçası gerçektende inanılmaz güzellikte derinden etkileyen ruhumuza işleyen melodilere sahip. Shape of Despair bu parçanın üstesinden kolaylıkla gelmiş daha da bi’ ayrıcalık katmış parçaya oldukça karanlık daha bi’ depresif bir hal almış şarkı.

Yoğun klavye kullanımları bayan vokal ve araya serpiştirilmiş öldürücü brutaller ile müziğinde hep Skepticism’e benzer hali olsa da, arada büyük fark kuşkusuz dinleyenler daha da iyi anlar albüm kayıtlarının yüksek kalitelide olması Shape of Despair‘i diğer gruplardan ayırır.

Before The Rain‘i de yabana atmamak lazım bu ortak çalışmayla birbirlerini tamamlamışlar. Grup 1997’de temellerini atmış Portekizli ambient/doom metal icra eden gruplardan. Genellikle aşk, ölüm, kaybedilenler üzerine temalarını işleyen grup, Somewhere not there ile karanlığına sizi çekiyor ve Estrella’dan sonra baya sert brutaller ile split son buluyor. Sizlere de dinlemek düşer :)

7/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 429 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions