EMIL BAK ''The Crusader'' (20.08.2011)


2011 - A.B.D.

Emil Bak, konsept albümüyle karşımızda genç bir haçlı ve onun intikamını konu alan bir albüm olmuş. Parçalar genellikle kıyamet, savaşlar, Kudüs, kan ive intikam temalarını işliyor.

Tarzları, konsept albümlerin en güzel anlatıldığı tarz olarak nitelendirdiğim melodic death metal niye böyle bir düşüncem var Amon Amarth’dan dolayı da olabilir ama konsept albümler en çok bu tarza çok yakışıyor.

Amerikalı grup 3. Stüdyo albümü The Crusader dinlemeden önce çok şey bekliyormuşum bunu fark ettim albümü dinledikten sonraki bakış açım dinlemeden öncekiyle ters düştü. 8 parçalık koskoca albümden sadece 4 parçasını beğendim ona da aman aman bayıldım diyemem. Hani bana kıyamet savaş haçlı terimleri melodic olmasının yanında daha bir vahşi daha bir öfkeli olması gerektirdiğini çağrıştırdı ama albüm geneline bakarsak sakinlik durgunluk hakim mesela açılış parçası Calm before The Storm fırtına öncesi sessizlik evet baya bir sakin ne olacağını kestiremiyoruz dinlerken 2. Parçaya geçtiğimizde ise savaş başlamış bizde tam ortasındayız albümde duymak istediğim parçalar tam olarak bu kıvamda olmalı sert,agresif olması bu savaşı daha bir yenilir yutulur hale getiriyor.

Albümde favori parçam 5 numaralı ‘’ Bleeding Crusader ‘’ benim beklediğim olması gereken parçalarda böyle işte . Zaten tek favorimdir buda vasat da diyemem albüm için ama çok da beklentiler içerisine kapılmadan dinleyenler istediklerini alacaktır.

5/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 466 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions