PLUTONIUM ''Devilmentertainment Non-Stop'' (20.08.2011)


Self-released - 2011 - İsveç

İsveç'ten yine ilgi çekici bir albüm elime ulaştı... Plutonium 2003 yılında kurulmuş, 2004 yılında bir demo ve 2007 yılında ilk albümünü çıkarmış. 2009 yılında hazır olan 2. albümü "Devilmentertainment Non-Stop", şirketlerle yaşanan problemler nedeni ile bir türlü çıkamamış ve 2011 yılında herhangi bir şirkete bağlı olmadan piyasaya çıkmış. Gayet kaliteli bir booklet ve gümüş cd formatında, başarılı bir "Self-release".

Grubu tarzı "Industrial Black Metal". Biraz açacak olursak, bestelere baktığımızda çok sevdiğimiz black metal gruplarından farkı olmadığını söyleyebilirim. Yani aslında çok çok "Industrial" denecek şey yok ama kullanılan bazı teknikler, synthler ve davul ritmleri yüzünden "Industrial" diyebiliriz. Bunun haricinde, gitarın tonu ve riffler gayet black metal. Parçaların değişken yapısını ve hızını Belphegor'a benzettim.

Black metal dinleyicisi çoğu zaman yeniliğe kapalıdır ama bence bir bakmakta fayda var, çok başarılı bir albüm olmuş.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 443 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions