PLUTONIUM ''Devilmentertainment Non-Stop'' (20.08.2011)


Self-released - 2011 - İsveç

İsveç'ten yine ilgi çekici bir albüm elime ulaştı... Plutonium 2003 yılında kurulmuş, 2004 yılında bir demo ve 2007 yılında ilk albümünü çıkarmış. 2009 yılında hazır olan 2. albümü "Devilmentertainment Non-Stop", şirketlerle yaşanan problemler nedeni ile bir türlü çıkamamış ve 2011 yılında herhangi bir şirkete bağlı olmadan piyasaya çıkmış. Gayet kaliteli bir booklet ve gümüş cd formatında, başarılı bir "Self-release".

Grubu tarzı "Industrial Black Metal". Biraz açacak olursak, bestelere baktığımızda çok sevdiğimiz black metal gruplarından farkı olmadığını söyleyebilirim. Yani aslında çok çok "Industrial" denecek şey yok ama kullanılan bazı teknikler, synthler ve davul ritmleri yüzünden "Industrial" diyebiliriz. Bunun haricinde, gitarın tonu ve riffler gayet black metal. Parçaların değişken yapısını ve hızını Belphegor'a benzettim.

Black metal dinleyicisi çoğu zaman yeniliğe kapalıdır ama bence bir bakmakta fayda var, çok başarılı bir albüm olmuş.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 460 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions