LETHAL HALO ''Process of Progress'' (13.10.2011)


Self-released - 2011 - Kanada

Lethal Halo, Extreminal ziyaretçilerinin aşina olduğu bir isim olsa gerek artık, bir süre önce grubun röportajı yayınlandı, daha önce de "Lethal Halo" adlı EP'ye kritik yapmıştım.

Grubun ilk tam süreli albümü "Process of Progress", bir şirketten bağımsız olarak, digipack formatında yayınlandı.

EP'ye göre daha temiz ve başarılı bir prodüksiyon sundular bu kez dinleyiciye. Tarzından daha önce de bahsetmiştim melodik metal diye. Clean ve Brutal vokalli, melodik death metalden hallice bir heavy metal grubu demek sanki daha mantıklı olacak. Clean vokalli kısımlar, metalcore gruplarını andırsa da müzikal açıdan core bir durum yok ortada. Bu kez gitar soloları çok daha tatmin edici, dinlemesi keyifli bir albüm olmuş.

EP'ye göre müziğin ruhunu daha iyi yansıtabilen bir albüm olmuş. Müziğinde bir şeyler hissettirebilen gruplardan biri bence Lethal Halo. Bu bahsettiğim şeyi müzik ile alakadar nadir insanlar anlar tabi, bu konuda lafı fazla dolandırmaya gerek yok...

Albümü almak isteyenlere yüksesk sesle dinlemelerini, ayrıntıları duymalarını öneriyorum, zira kısık sesle dinlenen müzikten bir şey anlamak mümkün olmuyor.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 373 oy)


 
FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions