ENGRAVED DISILLUSION ''Embers of Existence'' (13.10.2011)


Self-released - 2011 - İngiltere

Bir önceki kritiğimde hiç İngiliz grup gelmiyor elime dedim ve üzerine bu albümün bilgilerine göz attığımda al sana bir İngiliz grup daha diye cevap geldi resmen :)) Engraved Disillusion 2008 yılında kurulmuş genç bir grup, 2009 yılında bir EP çıkarmışlar, 2011 yılı içerisinde ise "Embers of Existence" isimli bu ilk tam süreli albümü bir şirketten bağımsız olarak basmışlar.

Yanan DNA sarmalı olsa gerek kapaktaki, sade ve şık olmuş, iç kapak dizaynları da şık, grubun tarzına da yakışmış bence.

Grup melodik death metal icra ediyor, gayet sert ve ekstrem olması içerisinde çok çok başarılı gitar soloları yer alıyor parçalarda. Nitekim de grubun gitaristlerinin başarılı müzisyenler olduğunu okumuştum albüm bana ulaşmadan önce. Bass ve davulun başarılı uyumu da kulağımdan kaçmıyor. Tarza gayet uygun bir brutal/scream vokal kullanılmış. Kusursuz bir kadro birleşimi...

Gitar ve özellikle solo gitar tonu, prodüksiyonu, gitarların sololarına hayran olduğum, büyük keyif aldığım bir albüm, melodik death metal sevenlere tavsiye edebilirim.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 393 oy)


 
THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions