NEVERDIE ''The Source Of Black Water'' (29.11.2011)


Darknagar Records - 2010 - Rusya

2005 yılının bahar aylarına doğru kurulan Never Die grubu ilk 2 demosundan sonra uzun metrajlı 2. Albümünü çıkardı, bunun yanında ciddi eleman değişiklikleri yaşadıktan sonrada kadrosunu oturtmayı başardılar.

Never Die 2 . albümü The Source Of Black Water ile playlistimde. Grup gotik metalin canlı, hızlı ve romantizm yüklü melodilerine, doom metalin ağır ağır, üzgün, hüzünlü, kasvetli, ölümcül ve melankolik ritmlerini eklemesiyle ortaya Gothic/doom sentezi yaratıyor. Duyguların tavan yaptığı parçalarda melodiler göğün 7 kat üstüne çıkmakta bayan vokalin araya girmesiyle birden kendimizi aşağıda buluyoruz. Bayan vokalin uyumunu çok takdir ettim yardımcı vokal olarak genelde bayanlar kullanılır bu tarzda ama tam tersi olmuş daha keyifli, doom‘un dibine vurduğumuz zamanlarda diğer vokalin devreye girip brutalleriyle şarkıya eşlik etmesi güzel bir atmosfer yakalanmasına sebep olmuş.

Albümde favori parçam introdan sonra 2 numaralı ‘’Ejected from the Depths‘’ oldu, daha ilk dinlemede ayrı bir bağrıma bastım parçayı, hızlı ve canlı sonrasında atmosferik bir hal alan ses çeşitliliği güçlü gitar rifleri ve bayan vokalin saf ve temiz sesi ile seyreltiliyor övgüye layık bir kombinasyon var karşımda.

Atmosferik, melodik ve duygusal tarzları ile yaptıkları müzik dalında sağlam bir dinleyici kitlesine zamanla ulaşacaktır Never Die. Türünü sevenler için ilgi çekici bir albüm dinlenebilitesi yüksek mutlaka bir göz atın.

7/10

Yazar: Montrose

 
1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions