OKULAR ''Probiotic'' (02.12.2011)


Regenerative Productions - 2011 - Norveç

Norveç'ten klas bir grup ulaştı bana bu kez. Okular yeni bir grup, "Probiotic" grubun ilk albümü. Bunun haricinde biyografik olarak çok bilgiye sahip değilim.

Öncelikle belirtmeliyim ki, gayet temiz bir sound ve başarılı bir kayıt yapılmış. Söz konusu progressive death metal olunca bu aslında gayet olası bir şey.

Teknik death metal riffleri ve değişken progresif davulları ile başarılı seçilmiş solo gitarlar, yer yer kullanılan clean vokal ile, grup net bir uyum yakalamış.

Genel hatları ile konuşacak olursak; teknik, melodik ve progresif... Bu tarz albümlerde arada akustik gitar duymak da ayrı bir tat benim için. Al başa tekrar dinle, al başa tekrar dinle, sürekli bunu yapabilirim.

En son bu tarz bir kaliteyi Ihsahn'ın ilk albümünde yakalamıştım, ve 2 yıl boyunca hemen hemen her gün dinlediğim albümlerden biriydi, sanırım yine öyle bir grup buldum. Dinlemekten keyif aldım. Kritiklerimi takip edenler bilir, fazla dolandırmayı sevmem, tavsiye ederim.

9.5/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions