OKULAR ''Probiotic'' (02.12.2011)


Regenerative Productions - 2011 - Norveç

Norveç'ten klas bir grup ulaştı bana bu kez. Okular yeni bir grup, "Probiotic" grubun ilk albümü. Bunun haricinde biyografik olarak çok bilgiye sahip değilim.

Öncelikle belirtmeliyim ki, gayet temiz bir sound ve başarılı bir kayıt yapılmış. Söz konusu progressive death metal olunca bu aslında gayet olası bir şey.

Teknik death metal riffleri ve değişken progresif davulları ile başarılı seçilmiş solo gitarlar, yer yer kullanılan clean vokal ile, grup net bir uyum yakalamış.

Genel hatları ile konuşacak olursak; teknik, melodik ve progresif... Bu tarz albümlerde arada akustik gitar duymak da ayrı bir tat benim için. Al başa tekrar dinle, al başa tekrar dinle, sürekli bunu yapabilirim.

En son bu tarz bir kaliteyi Ihsahn'ın ilk albümünde yakalamıştım, ve 2 yıl boyunca hemen hemen her gün dinlediğim albümlerden biriydi, sanırım yine öyle bir grup buldum. Dinlemekten keyif aldım. Kritiklerimi takip edenler bilir, fazla dolandırmayı sevmem, tavsiye ederim.

9.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.8/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.8/5 (Toplam 437 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions