CRYSALYS ''The Awakening of Gaia'' (10.12.2011)


Aural Music - 2011 - İtalya

İtalyan Gothic/Metalcore kırması Crysalys benim deyimimle de operacore =) İlk albümüyle müzik çalarımızda. Kuruluşları 2003, ilk demoları ise 3 sene bekledikten sonra 2006 da çıkardılar. Sürekli demo ve split yaparken sonunda full albümleri olan ‘’The Awakening of Gaia‘’ piyasaya çıktı.

Grubun isminden tutun albüm kapağına ve albüm ismine kadar her bir ayrıntıyı başarılı buldum. Albüme adını veren ‘’The Awakening of Gaia‘’ ile start veriyoruz. Chiara Malvestiti‘nin muhteşem sesiyle başlıyor. Bu şarkı aynı zamanda grubu da tarzını da özetliyor. İlk şarkıda teşhisi koyablirsiniz direk. Gothic/ Metalcore ve Opera birbirine zıt adeta farklı dünyalarda nefes alan bu türlerin sentezini bize sunmuş Crysalys.

Albümdeki bana göre en sağlam şarkılar ‘’Butterfly Effect‘’, ‘’Lilium‘’, ‘’Scarlet Crusade‘’ ise dinleyiciyi o destansı orkestrasyon ile insanı yerine sabitler. Mesela When Sirens Sing parçaları gitar girişi muazzam sonrasında symphonic bir patlama yaşıyor adeta bize sağ gösterip sol vurmuş grup, güzel bir atmosfer geçidi yaşanıyor. Grubun belirtmek isterim metal tarafında bence hiçbir sıkıntı yok. Tabiki bunun yanında fazlasıyla arka planda kalan şarkılarda var mesela, ‘’ Angelica ’’ her ne kadar güzel başlasada sonrasında koro ile düşüşe geçiyor. Onlara keza By Stars Revealed ve My Will Be Done vasatlardan.

Genel olarak İlk albümleri grubun bunu da göz önüne alarak, zayıf tarafları olduğu gibi Chiara gibi yetenekli vokale sahip oldukları içinde şanslılar tabi. Grubun geleceği parlak gözüküyor. Hani hatun vokalli metal sahnesinin en iyi gruplarını hepimiz biliriz bu grupta tutar yakın zamanda aynı kervanda devesini güder söylemedi demeyin buraya yazdım.

Size bizede dinlemek düşer göz kulak olalım bu gruba.

7/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 466 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions