DEADNIGHT ''Riders of the Black Wind'' (12.12.2011)


Dead of Night - 2011 - A.B.D.

Amerikalı Deadnight grubunun yeni EP'si olan "Riders of the Black Wind" geçtiğimiz günlerde elime ulaştı. 4 parçadan oluşan ve profesyonel sunumu nedeniyle demo diyemeyeceğimiz bir yapıt ile bizlerle... Grubun tarzını melodic black metal ve thrash metal harmanlaması olarak adlandırabilirim. Keskin black thrash sounduna sahip değiller, klavyeler ve zaman zaman verilen atmosferik havalar nedeniyle bu şekilde düşünüyorum.

Ep'nin kayıt kalitesi çok iyi fakat davul kayıtları üzerinde biraz daha uğraşabilirler... Mike ve John iyi bir iş çıkarmış. Aslına bakarsanız üstte belirttiğim gibi black metalden çok thrash metal grubu havası var fakat ekledikleri scream vokaller ve klavye partisyonları melodic black metal havasıda katmış... Bu EP'nin kayıtlarını Chicago'da yapmışlar fakat mastering bölümü İsveç'te halledilmiş. Tam olarak fontu çözemediğim için stüdyonun adını yanlış yazıyor olabilirim fakat Lacorqe gibi bir şey yazıyor ama grup old english denilen fontu kullandığı için tam seçilemiyor. EPnin kapak tasarımını Uwe Iarling yapmış.

Kısaca özetleyecek olursak klavye kullanımı olmasa daha sıkı bir black thrash temalı grup denilebilirdi tek eksileri klavyeyi kullanmaları olmuş. Onun haricinde beste yapıları oldukça enerjik vokal tarzları hırçın ve bir o kadar da öfkeli... Deadnight underground grupları tarayan ve yeni gruplar keşfetmek isteyen arkadaşlar için tavsiyedir..

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 410 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions