FALLING LEAVES ''Mournful Cry Of A Dying Sun'' (28.01.2012)


Self-Promotion - 2012 - Ürdün

Ürdün,evet bu ülkede oldukça hareketli bir metal piyasası var.Son yıllarda neredeyse 10'a yakın Ürdün'lü grup keşfettim ve hepside Avrupa/Amerika'lı türdaşlarının hiç gerisinde değildiler...Falling Leaves'te onlardan biri.Doom Metal yapıyorlar ve oldukça iyiler.Mournful Cry of a Dying Sun grubun ilk albümü ve şu an tanıtımlar ile oldukça haşır neşir durumdalar. Bazı parçalarda konuk vokallerde kullanılmış.Konuk listesini aşşağıda bulabilirsiniz. Bilinmeyen ve keşfedilmeyen ülkelerdeki gruplarda oldukça iyi işler yapabiliyor.Ülkemizde yanlızca bir elin parmakları kadar uluslar arası seviyede grup bulunuyorken bizden çok daha zor şartlarda bu müzikleri icra etmeye çalışan dostlarımız buradaki rahat türdaşlarından çok daha çabuk ve çok daha özverili işler icra etmeye devam ediyorlar.

Tarzlarına Doom/Death Metal denebilir fakat Death Metal kısmı oldukça az,brutal vokali genel vokal tarzı olarak kullanmışlar yer yer eklenen clean vokaller,klavye ve keman ile zenginleştirmişler.Melankolik ve oldukça karanlık bir tarza sahipler, kimi zaman Anathema/My Dying Bride/Lacrimas Profundere/Novembers Doom gibi grupların ilk albümleri zamanlarını anımsatıyorlar.

Bu albümün şarap ile iyi gittiğini düşünüyorum. Toplamda 41 dakikadan oluşan bu albüm sizi yalnızlığın karanlık koridorlarında dolaştırıp,yavaşça tüketebilecek bir melankoliye sahip.Orta doğudan yükselen bu lanetin kollarında kaybolabilir ve belkide kış aylarını hiç hissetmeyen bu memleketlerde gerçek bir kış yaşıyormuşcasına hissetmenize yardımcı olacaktır.Kritiği yazdığım sıralarda İstanbul'da hava -3 derece ve kar yağıyor,gerçekten güzel bir uyum oluşturuyor.

Yukarıda da bahsetmiştim albümde gerçekten hatırı sayılır kişilerin emeği bulunuyor.Bunlardan başlıcaları Paul Kuhr(Novembers Doom),Pim Blankenstein(Officium Triste),Josep Brunet(Helevorn)Olof Göthlin(Draconian),Kemanlar için ise Pete Johansen(Ex-Morgul,Ex Sirenia)...Ve grup elemanları bu yardımların hepsini e-mail ile almış,gerçekten doom metal arenasının hatırı sayılır kişileri büyük bir mütevazilik örneği göstererek uzak diyardaki müzisyen arkadaşlarına yardım etmiş bulunuyorlar.

Kısaca ben Anathema-The Silent Enigma havası alır gibi oldum,gerçekten harika bir albüm olmuş ,umarım hak ettiği değeri bulur ve başarılı bir firmadan bu albümü yayınlatırlar...

8.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 391 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions