FALLING LEAVES ''Mournful Cry Of A Dying Sun'' (28.01.2012)


Self-Promotion - 2012 - Ürdün

Ürdün,evet bu ülkede oldukça hareketli bir metal piyasası var.Son yıllarda neredeyse 10'a yakın Ürdün'lü grup keşfettim ve hepside Avrupa/Amerika'lı türdaşlarının hiç gerisinde değildiler...Falling Leaves'te onlardan biri.Doom Metal yapıyorlar ve oldukça iyiler.Mournful Cry of a Dying Sun grubun ilk albümü ve şu an tanıtımlar ile oldukça haşır neşir durumdalar. Bazı parçalarda konuk vokallerde kullanılmış.Konuk listesini aşşağıda bulabilirsiniz. Bilinmeyen ve keşfedilmeyen ülkelerdeki gruplarda oldukça iyi işler yapabiliyor.Ülkemizde yanlızca bir elin parmakları kadar uluslar arası seviyede grup bulunuyorken bizden çok daha zor şartlarda bu müzikleri icra etmeye çalışan dostlarımız buradaki rahat türdaşlarından çok daha çabuk ve çok daha özverili işler icra etmeye devam ediyorlar.

Tarzlarına Doom/Death Metal denebilir fakat Death Metal kısmı oldukça az,brutal vokali genel vokal tarzı olarak kullanmışlar yer yer eklenen clean vokaller,klavye ve keman ile zenginleştirmişler.Melankolik ve oldukça karanlık bir tarza sahipler, kimi zaman Anathema/My Dying Bride/Lacrimas Profundere/Novembers Doom gibi grupların ilk albümleri zamanlarını anımsatıyorlar.

Bu albümün şarap ile iyi gittiğini düşünüyorum. Toplamda 41 dakikadan oluşan bu albüm sizi yalnızlığın karanlık koridorlarında dolaştırıp,yavaşça tüketebilecek bir melankoliye sahip.Orta doğudan yükselen bu lanetin kollarında kaybolabilir ve belkide kış aylarını hiç hissetmeyen bu memleketlerde gerçek bir kış yaşıyormuşcasına hissetmenize yardımcı olacaktır.Kritiği yazdığım sıralarda İstanbul'da hava -3 derece ve kar yağıyor,gerçekten güzel bir uyum oluşturuyor.

Yukarıda da bahsetmiştim albümde gerçekten hatırı sayılır kişilerin emeği bulunuyor.Bunlardan başlıcaları Paul Kuhr(Novembers Doom),Pim Blankenstein(Officium Triste),Josep Brunet(Helevorn)Olof Göthlin(Draconian),Kemanlar için ise Pete Johansen(Ex-Morgul,Ex Sirenia)...Ve grup elemanları bu yardımların hepsini e-mail ile almış,gerçekten doom metal arenasının hatırı sayılır kişileri büyük bir mütevazilik örneği göstererek uzak diyardaki müzisyen arkadaşlarına yardım etmiş bulunuyorlar.

Kısaca ben Anathema-The Silent Enigma havası alır gibi oldum,gerçekten harika bir albüm olmuş ,umarım hak ettiği değeri bulur ve başarılı bir firmadan bu albümü yayınlatırlar...

8.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 424 oy)
Daha önce oy vermişsiniz!


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions