FOLKEARTH ''Minstrels by the River'' (01.10.2012)


Stygian Crypt Productions - 2011 - Uluslararası

Grup aynı yıl içerisinde "Sons of the North" isimli bir albüm çıkarmıştı ve kısa bir süre önce de o albümden bahsetmiştim. Yine kalabalık bir kadrodan oluşan grup bünyesinde bir çok folk enstrümanı barındırıyor.

Dokuz şarkıdan oluşan albümde bu kez bir de Rus geleneksel şarkısı yer alıyor. Flüt, mandolin gibi enstrümanlar ve akustik gitarların folk ezgilerle metal olarak derlenmesinden oluşmuş bir albüm, tabi grubun önceki albümleri gibi. Kadronun kalabalık olmasından gelen yoğun bir üretkenlik sonucu aynı yıl içerisinde iki albüm birden piyasaya sürülmesinden bahsedecekken 2008 yılında grubun 3 albüm çıkarmış olduğunu fark ediyorum.

Bu gruba ait dördüncü kritik olacak bu sitede, çok değişik bir şey söyleyeceğimi sanmıyorum, tarz yine Folk/Viking Metal, buradan sonra bu tarzın dinleyicisi için sevdiği grubun yeni şarkılarını merakla beklemek kalıyor. Folk/Viking Metal takipçilerine tavsiye edebileceğim bir grup ve albüm tekrar.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 395 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions