GOJIRA ''L'enfant Sauvage'' (15.10.2012)


Roadrunner Records - 2012 - Fransa

Futbolda bir tabir vardır; yükselen yıldız! Gojira; Avrupa’nın Death/Groove sahnesinin kurtuluş umudu olmaya 2000 başlarında soyundu diyebiliriz. Arka arkaya çıkartılan 3 albüm için fazla konuşmaya gerek yok. Birçoğumuzun özlediği, saldırgan-şiddet dolu bir Death metal sound u karşımızdaydı. 2000 ‘li yıllardan itibaren temelsiz sebepler sunarak Death  Metali  terk-i diyar ‘ da bulunup ticari hamleler yapan birçok gruba karşın GOJİRA kanımca bir İNAT grubudur! Özellikle vokalin ve  ritim gitarların progressive ve istekli tavrı grubun içtenliğini her daim hissettirici nitelikte.

Biraz da albümden bahsetmek gerekirse ; L'Enfant Sauvage çıkmadan 4 yıl önce ki albümleri The Way Of Flesh  ile bu albümün geleceği hissettirildi desem yalan olmaz. L’Enfant Sauvage albümü biraz düş kırıklığı yaratmıştır tarafımca. Bir çok noktada zorlama dönen melodiler ve ritim alçalmaları kinetiği düşürüyor.Ve vokaldeki pek de anlayamadığım yumuşama eğilimi sinir bozucu.

Her şeye rağmen  Mouth of kala diye bir parça var ki;yıllarca dinleseniz akıldan düşmez nitelikte. Bu albüm için belki de şu tespit en doğrusu Gojira mola vermiş gibi gözüküyor bu ve önceki albümüyle.

Çünkü kesinlikle daha iyisini yapabilirlerdi!

6/10


Yazar: O.Bektaş

 
Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions