GOJIRA ''L'enfant Sauvage'' (15.10.2012)


Roadrunner Records - 2012 - Fransa

Futbolda bir tabir vardır; yükselen yıldız! Gojira; Avrupa’nın Death/Groove sahnesinin kurtuluş umudu olmaya 2000 başlarında soyundu diyebiliriz. Arka arkaya çıkartılan 3 albüm için fazla konuşmaya gerek yok. Birçoğumuzun özlediği, saldırgan-şiddet dolu bir Death metal sound u karşımızdaydı. 2000 ‘li yıllardan itibaren temelsiz sebepler sunarak Death  Metali  terk-i diyar ‘ da bulunup ticari hamleler yapan birçok gruba karşın GOJİRA kanımca bir İNAT grubudur! Özellikle vokalin ve  ritim gitarların progressive ve istekli tavrı grubun içtenliğini her daim hissettirici nitelikte.

Biraz da albümden bahsetmek gerekirse ; L'Enfant Sauvage çıkmadan 4 yıl önce ki albümleri The Way Of Flesh  ile bu albümün geleceği hissettirildi desem yalan olmaz. L’Enfant Sauvage albümü biraz düş kırıklığı yaratmıştır tarafımca. Bir çok noktada zorlama dönen melodiler ve ritim alçalmaları kinetiği düşürüyor.Ve vokaldeki pek de anlayamadığım yumuşama eğilimi sinir bozucu.

Her şeye rağmen  Mouth of kala diye bir parça var ki;yıllarca dinleseniz akıldan düşmez nitelikte. Bu albüm için belki de şu tespit en doğrusu Gojira mola vermiş gibi gözüküyor bu ve önceki albümüyle.

Çünkü kesinlikle daha iyisini yapabilirlerdi!

6/10


Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 384 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions