ENSLAVED (17.11.2012)


Nuclear Blast Records - 2012 - Norway

Çok uzun zamandır yazmaya yeltenip geri adım attığım ve defalarca dinlediğim bir albüm oldu RIITIRR. Belki de en son bu vakaa’yı Burzum-Umskiptar da yaşamıştım.

Kayıtları Bergen de yapılıp 250 limited plak kopyası da piyasaya sürülmüş. Pek çok yorum getirilebilir albüm adına. Kesin kez ilk sırayı şu almalı; ‘çok önemli bir albüm yapılmış’. Arka arkaya 6 parça tek parça modelinde gidiyor son 2 parça sizin olsun. Öyle bir akış var ki tüm toplu taşıma araçlarına yatkın; tüm kalabalıkları gözünüzde silici ve bir o kadar da karanlık.

Extreme progressive metal tadında bir konsept desem yanılmam sanırım. Son çıkarılan 2 albüm performansı da gayet ortadan kaldırılmış. Kullanılan hem clean hem brutal vokaller de tadında. Enslaved ölçü bozma niyetinde değil; ve güçlü bir albüm çıkarıldığı ortada. Umarım önümüzdeki sene Enslaved ile karşılaşmamız da sağlanır. Herkes tarafından pek de anlaşılamayacak bir klip çeken (şahsen şahane bir klip) grup iyi yolda diyebiliriz.

8.5/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 574 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions