ENSLAVED (17.11.2012)


Nuclear Blast Records - 2012 - Norway

Çok uzun zamandır yazmaya yeltenip geri adım attığım ve defalarca dinlediğim bir albüm oldu RIITIRR. Belki de en son bu vakaa’yı Burzum-Umskiptar da yaşamıştım.

Kayıtları Bergen de yapılıp 250 limited plak kopyası da piyasaya sürülmüş. Pek çok yorum getirilebilir albüm adına. Kesin kez ilk sırayı şu almalı; ‘çok önemli bir albüm yapılmış’. Arka arkaya 6 parça tek parça modelinde gidiyor son 2 parça sizin olsun. Öyle bir akış var ki tüm toplu taşıma araçlarına yatkın; tüm kalabalıkları gözünüzde silici ve bir o kadar da karanlık.

Extreme progressive metal tadında bir konsept desem yanılmam sanırım. Son çıkarılan 2 albüm performansı da gayet ortadan kaldırılmış. Kullanılan hem clean hem brutal vokaller de tadında. Enslaved ölçü bozma niyetinde değil; ve güçlü bir albüm çıkarıldığı ortada. Umarım önümüzdeki sene Enslaved ile karşılaşmamız da sağlanır. Herkes tarafından pek de anlaşılamayacak bir klip çeken (şahsen şahane bir klip) grup iyi yolda diyebiliriz.

8.5/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 568 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions