ENSLAVED (17.11.2012)


Nuclear Blast Records - 2012 - Norway

Çok uzun zamandır yazmaya yeltenip geri adım attığım ve defalarca dinlediğim bir albüm oldu RIITIRR. Belki de en son bu vakaa’yı Burzum-Umskiptar da yaşamıştım.

Kayıtları Bergen de yapılıp 250 limited plak kopyası da piyasaya sürülmüş. Pek çok yorum getirilebilir albüm adına. Kesin kez ilk sırayı şu almalı; ‘çok önemli bir albüm yapılmış’. Arka arkaya 6 parça tek parça modelinde gidiyor son 2 parça sizin olsun. Öyle bir akış var ki tüm toplu taşıma araçlarına yatkın; tüm kalabalıkları gözünüzde silici ve bir o kadar da karanlık.

Extreme progressive metal tadında bir konsept desem yanılmam sanırım. Son çıkarılan 2 albüm performansı da gayet ortadan kaldırılmış. Kullanılan hem clean hem brutal vokaller de tadında. Enslaved ölçü bozma niyetinde değil; ve güçlü bir albüm çıkarıldığı ortada. Umarım önümüzdeki sene Enslaved ile karşılaşmamız da sağlanır. Herkes tarafından pek de anlaşılamayacak bir klip çeken (şahsen şahane bir klip) grup iyi yolda diyebiliriz.

8.5/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 547 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions