SATURNUS ''Saturn in Ascension'' (20.12.2012)


Cyclone Empire - 2012 - Danimarka

Dürüst olmak gerekirse geçen sene yanlışıkla keşfettiğim bir gruptur Saturnus. 90'ların çiğ sound'unu korumaları depressive ve doom metal adına tüm özneleri taşımaları. Her ne kadar az albüm çıkarmış olsalar da (91 çıkışlı olmalarına rağmen) doğru müzik yaptıkları tartışmasız. 4 albümde birbirleriyle yarışır nitelikte. Zaman açısından da bakarsak bu albümün önemi yine parlıyor gözümde. Şarkılar çığlık niteliğinde.

Sonbaharın kışa dönüş sürecinde bu tip albümler her daim önemlidir. Genel fikrim Saturnus'ün yolundan bir adım dahi sapmadığını bize ispatlıyor.

Bu tür gruplara ihtiyaç büyük; hele ki teknoloji denen tırıvırının metal müziğini iğdiş ettiği bir dönemde ısrarla desteğin arttırılması inancındayım.

8/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 515 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions