SATURNUS ''Saturn in Ascension'' (20.12.2012)


Cyclone Empire - 2012 - Danimarka

Dürüst olmak gerekirse geçen sene yanlışıkla keşfettiğim bir gruptur Saturnus. 90'ların çiğ sound'unu korumaları depressive ve doom metal adına tüm özneleri taşımaları. Her ne kadar az albüm çıkarmış olsalar da (91 çıkışlı olmalarına rağmen) doğru müzik yaptıkları tartışmasız. 4 albümde birbirleriyle yarışır nitelikte. Zaman açısından da bakarsak bu albümün önemi yine parlıyor gözümde. Şarkılar çığlık niteliğinde.

Sonbaharın kışa dönüş sürecinde bu tip albümler her daim önemlidir. Genel fikrim Saturnus'ün yolundan bir adım dahi sapmadığını bize ispatlıyor.

Bu tür gruplara ihtiyaç büyük; hele ki teknoloji denen tırıvırının metal müziğini iğdiş ettiği bir dönemde ısrarla desteğin arttırılması inancındayım.

8/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 505 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions