SATURNUS ''Saturn in Ascension'' (20.12.2012)


Cyclone Empire - 2012 - Danimarka

Dürüst olmak gerekirse geçen sene yanlışıkla keşfettiğim bir gruptur Saturnus. 90'ların çiğ sound'unu korumaları depressive ve doom metal adına tüm özneleri taşımaları. Her ne kadar az albüm çıkarmış olsalar da (91 çıkışlı olmalarına rağmen) doğru müzik yaptıkları tartışmasız. 4 albümde birbirleriyle yarışır nitelikte. Zaman açısından da bakarsak bu albümün önemi yine parlıyor gözümde. Şarkılar çığlık niteliğinde.

Sonbaharın kışa dönüş sürecinde bu tip albümler her daim önemlidir. Genel fikrim Saturnus'ün yolundan bir adım dahi sapmadığını bize ispatlıyor.

Bu tür gruplara ihtiyaç büyük; hele ki teknoloji denen tırıvırının metal müziğini iğdiş ettiği bir dönemde ısrarla desteğin arttırılması inancındayım.

8/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 470 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions