IHSAHN ''Eremita'' (21.12.2012)


Mnemosyne Production – 2012 – Norveç

Bu albümü teknik açıdan değerlendirmek sağlıklı olmaz. Çünkü Emperor sürecinden bu yana Ihsahn'ın hem Samoth’la hem de kendi başına müzikalitedeki gücünü iyi biliyoruz sanırım. Çift lead teknikleri, en hızlı ataklarda akıl almaz ritim soloları pek de bizim tartışacağımız türden değil. Boş yere lafazanlık yapmayalım yani.

Albümü tüm bu teknik ögeler dışında değerlendirmeye çalışırsak, sanırım yakın bir üstadın dediği gibi 'Ben progressive müzik sevmiyorum' tanımı benim için doğru! Ya da şöyle diyelim zorlama var bu albümde. Özellikle son 2 albümde jazz eğilimli denemeleri Ihsahn fazlasıyla zorluyor ve açıkçası dinlenebilirliği adım adım geriliyor. Bu tip durumlara net örnek farklı bir daldan da olsa OPETH! Tabi ki bu tip bir durumun gerçekleşmesi pek de muhtemel değil. (Ihsahn ve Mikael karakter farkından ötürü)

Albüm genel anlamda vasat.1-2 parça zaman zaman yakalasa da akıcı unsur pek mümkün değil. Umarım Ihsahn bir sonraki süreçte bunu tersine çevirebilir.

4/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 515 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions