IHSAHN ''Eremita'' (21.12.2012)


Mnemosyne Production – 2012 – Norveç

Bu albümü teknik açıdan değerlendirmek sağlıklı olmaz. Çünkü Emperor sürecinden bu yana Ihsahn'ın hem Samoth’la hem de kendi başına müzikalitedeki gücünü iyi biliyoruz sanırım. Çift lead teknikleri, en hızlı ataklarda akıl almaz ritim soloları pek de bizim tartışacağımız türden değil. Boş yere lafazanlık yapmayalım yani.

Albümü tüm bu teknik ögeler dışında değerlendirmeye çalışırsak, sanırım yakın bir üstadın dediği gibi 'Ben progressive müzik sevmiyorum' tanımı benim için doğru! Ya da şöyle diyelim zorlama var bu albümde. Özellikle son 2 albümde jazz eğilimli denemeleri Ihsahn fazlasıyla zorluyor ve açıkçası dinlenebilirliği adım adım geriliyor. Bu tip durumlara net örnek farklı bir daldan da olsa OPETH! Tabi ki bu tip bir durumun gerçekleşmesi pek de muhtemel değil. (Ihsahn ve Mikael karakter farkından ötürü)

Albüm genel anlamda vasat.1-2 parça zaman zaman yakalasa da akıcı unsur pek mümkün değil. Umarım Ihsahn bir sonraki süreçte bunu tersine çevirebilir.

4/10

Yazar: O.Bektaş

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions