AEON ''Aeons Black'' (08.01.2013)


Metal Blade Records - 2012 - İsveç

Herşey Defaced Creation grubu ile başladı desek yanılmayız. Adamlar cayır cayır çalıyor tanımı gayet uygun. İsveç'in death metalli toprağı bu grubu (gözükapalı) armağan etmiş olması o zamandan belliydi diyebilirim.

Tommy'nin vokali her parçada o kadar vurucu ki; kök izlenimlerini yansıtma bazında kusursuz bir örnek. Aeon birkaç etkileşimi içinde barındırıyor; zaman zaman buna tanık oluyoruz. Özellikle Deicide tadı almadım desem olmaz. Destekli yada çift akortmanlı atak vokaller ve gitarlardaki ters dönüş riffleri etkileyici ve tanıdık! Ama bu durum eleştiri bazlı asla değil; varsın DEICIDE örnek alınsın! Kayıtlar geçtiğimiz haziranda yapılmış ve temmuz sonu masterlanmış. Lirikle çok net; antichristianity.

Albümün ise en belirgin özelliği ritmi hiç bozmaması; aynı gazla başlanıp bitiriliyor. OIur ya konser performanslarına bakasınız gelirse aynı keyfi alırsınız. Her ne kadar path of fire zirve albümleri desem de bu albümde death metali anlayan ve bilen için tartışmasız tavsiyemdir.

9/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 550 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions