FEN ''Dustwalker'' (17.01.2013)


Code666 Records - 2013 - İngiltere

Hala The Malediction Fields albümlerinde yakaladıkları ivmeye ulaşamasalar da; FEN grubu atmospheric black metalin artık liderlerinden biri desek yanlış olmayacaktır (Agalloch'un tahtı zorlanıyor).

2006'nın taze grubu olan Fen, İngiltere’nin gizemli manzaraları ve sulu ovalarının da bulunduğu bir bölgeden ismini almakta. Albümü ayrıntılandırmadan önce orijinal cd kompleksinin içinde farklı bir logo ve bir kolyenin bulunacağını hatırlatalım!

Yukarıda da belirttiğim gibi Fen üyeleri bu bataklıkta büyüdü ve müzik altyapısı o havanın bariz eseri. Zaman zaman yalpalayan, zaman zaman direnç katan bir akışı var albümde. Post rock temalarını eksik etmiyorlar albüm boyunca. Lirikler ise keder ve yalnızlık üzerine. Şarkıların kulağa geliş ahenkleri bazen gereksiz bas gitar ve bateri patlamalarıyla dolsa da içinde kendince bir giz yarattığı kesin. Hazmı zor bir albüm; ki bu benim önemli saydığım bir durum. Eğer ki müziğiniz propaganda amacı taşımıyorsa direk etkileşim için biraz çaba gerekir. Bu durumu Fen bu albümde oturtmuş. Akılda kalıcı bir melodi yakalamak zor ama bir ruh kattığına emin olabiliriz. Albüm gerçekten bu paralelde dikkat istiyor.

Dustwalker, Fen'in bizlere sunduğu 4.sürüm.Albümün her aşaması çıplak bir üzüntüyü vurguluyor, akustik gitarların serbest çalınımı bazen deneysel imajı hissettirmekte. Sonuçta parçaların hepsi gayet iyi ve dinleyici içinde bir o kadar 'vurdumduymaz'. Albüm 2013'ün bu türdeki tavsiyeleri arasına rahatça girer.

8/10


Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 512 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions