COSMIC DESPAIR ''Celebration of the Wake'' (11.02.2013)


Marche Funebre Productions - 2012 - Uluslararası

Şehirde karanlık ve bulutlu bir gün... Promo paketlerim arasından bu gün dinlenecek şeyler ararken denk geldim bu albüme. Evet bu gün Cosmic Despair dinlemek için ideal sanırım. Polonya ve Norveç işbirliği olan grup, daha önce bir split yayınlamış, bu ise grubun ilk tam süreli albümü.

Bu tarz gruplardan daha uzun şarkılar duymaya alışığım. Şarkıların süreleri 2-8 dakika arasında değişiyor. Cosmic Despair funeral doom metal icra ediyor, düşük tempolu, ağır şarkılar, hırıltılı brutal vokaller ve cenaze atmosferli klavyeler var. Bu tarz gruplarda ana problem klavyeler oluyor fakat bu albümdekileri sevdim, oldukça uyumlu. Özellikle iç parçalayan gitar sololarını çok sevdim. Başarılı!

Karanlık kış günleri için mükemmel bir albüm. Kasvetli, üzgün ve karanlık. Bu grubu ve albümü funeral doom metal dinleyicisine tavsiye edebilirim.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 562 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions