HATEBREED ''The Divinity Of Purpose'' (17.02.2013)


Razor & Tie - 2013 - A.B.D.

Connecticut'lı hardcore grubu Hatebreed 4 yıl aradan sonra 6. stüdyo albümü 'The Divinity Of Purpose' ile aramızda. Türünün sağlam öncülerinden olan Hatebreed 1994'te yolculuğuna başlamış; 3 demo albüm ve ardından 1997'de ilk stüdyo albümünü çıkarmıştı. O günden bugüne ne değişti peki? Aslında hiçbirşey! Hatebreed hala sağlam adımlarla, taviz vermeden ve son derece agresif bir şekilde yoluna devam ediyor. 2010 yılında çalışmalarına başlanan albüm ' The Divinity Of Purpose', Josh Wilbur(Lamb of God, Avenge Sevenfold) ve Chris 'Zeuss' Harris 'in(Suicide Silence, Soulfly, Shadows Fall, Chimaira) ortak yapımcılığıyla oluşmuş ve Kuzey Amerikada Razor & Tie, Avrupada ise Nuclear Blast etiketiyle piyasada. Grup, 2009'daki cover albüm 'For The Lions' ve 5. stüdyo çalışması 'Hatebreed' ile ekibe tekrar dahil olan Wayne Lozinak ile yola koyuldu ve 'The Divinity Of Purpose' yenmeye hazır!

Öncelikle Jamey Jasta hardcore için benzersiz bir vokal ve tüm albüm boyunca gücünü size hissettiriyor. Albümde son derece vurucu, sert şarkı sözleri ile akılda kalıcı bir tema kazanılmış. Sadece parçaların isimlerine bile baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Albüm size baştan aşağı 'Ayağa kalk ve savaş!' diye haykırıyor. 'Put It To The Torch' ile agresif bir şekilde başlayan albüm 'Honor Never Dies' ile devam ediyor. Bana göre albümdeki en dikkat çekici, en vurucu çalışmalardan biri. Jasta bu parçayı büyükbabasını kaybettikten sonra oluşturmuş. İnandığınız şey için ayakta kalın çünkü onurunuz asla ölmez! Sanırım sözler yeterince açık! 'Own Your World' tam hızıyla başlayıp sonlanan bir çalışma. Karşılıklı soru-cevap şeklindeki bağırışmalarla, ''who’s got more heart than you”-“no one!”, ekibe dahil olup bağırmaya başlayacaksınız. Ardından gelen 'Before The Fight Ends You', 'Indivisible' ve 'Dead Man Breathing' yerinizde durmanızı engelleyecek. Sonuç olarak Hatebreed yine en iyisini yapmış, son derece agresif ve cesaret verici bir çalışma. Dinlerken kendinizi bağırıp tepinirken bulacaksınız. Kavgaya gitmeden önce kesinlikle dinlemeniz gereken bir albüm!

8/10

Yazar: Liova
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 491 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions