ROTTING CHRIST ''Κατά τον δαίμονα εαυτού'' (28.02.2013)


Season of Mist - 2013 - Yunanistan

Rotting Christ’ın yeni albümü ile karşı karşıyayız,3 senelik bir sessizliğin ardından Κατά τον δαίμονα εαυτού (İngilizce karşılığı: True to his own spirit) albümüyle bizlerle birlikteler. Öncelikle söyleyeyim yapılan tüm reklamların ve yükseltilen beklentilerin benim için tamamen yerle bir olduğu bir albümü dinliyorum.Gerçekten çok sıkıcı, Aealo bile daha iyi bir albümdü diyebilirim. Dark Metal havalarından biraz daha senfonik ve ritüel alt yapılı kendine özgün tarzını koruyan ve kısmen mistik temaların ön planda olduğu bir albüm ile karşı karşıyayız. Albümün ismi Jim Morrison ‘un mezar taşında yazan “Sadece Kendi Ruhu İçin Gerçek” ibaresinden etkilenilip konulduğu rivayet ediliyor.

Albümün genel teması büyü üzerine kurulmuş. Antik Yunanca olduğunu düşündüğüm şarkı isimlerinden anlayabildiğimiz kadarıyla bu sonuca varabiliyorum. Bana kalırsa müzikal kalite bakımından sınıfı geçmiş ama extreme metal sever biri olarak vasat hatta sıkıcı bir albüm olduğunu iletebilirim .Albümde ilgimi çeken parçalarda bulunuyor bunlarda Gilgames ve 666 parçası oldukça yerli yerinde ve Rotting Christ ‘ın geçmişinden esintileri bizlere sunuyor.Albümün genel yapısını sevmedim fakat daha karanlık,mistik,ilahi melodileri kullanmaları ortalama bir black metal grubu havası vermiş.Belkide amaç bu idi ,bunu bilemeyiz, Rotting Christ geçmişine uyan bir albüm olmuş! demeyi çok isterdim ama maalesef bana göre vasatı aşamayan bir albümü bizlere sunulmuş.

6.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 579 oy)


 
ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions