DARKTHRONE ''The Underground Resistance'' (07.03.2013)


Peaceville Records - 2013 - Norveç

90 sonlarından itibaren heavy metal sürecinde beynen yer aldığım her anın ayrı bir tada münhasır olduğu inancındayım. Bu süreç bize 2000’lerin ilk çeyreklerine gelişimizde endüstrinin metale daha çok sokulduğunu, ona güzel 'yarınlar' sunduğunu göstermekteydi. Iron Maiden son model uçaklarıyla uçuş şovları yapıyor, Metallica götündeki kılları fanlarına nasıl pazarlarım hesabında, Slayer çorap işine girmiş, sayıları çokça olan sözde Death Metal grupları cıvık konserleriyle yeni hallerini bizlere dayatırken, Black Metalin 2.nesil diyebileceğimiz grupları pastadan pay almayı görsel aktivetesi yüksek klip denemeleriyle içselleştirmiş. Bu bağlamda bakıldığında Metal artık sıradan bir kalıptır ve baş mimarı da Neo/Liberal politikalardır. Kimse aynı ruhtan, dramadan ve öfkenin varoluşundan bahsetmesin! Tüm bunlara rağmen şu da bilinmelidir ki metal istedikleri düzeyde ne düzeniçileşecek nede popülize olacak. Birçoklarımızın unuttuğu bir kaç şeyi tekrarlamak sanırım görevim. Metal Müzik Şeytanidir, Karanlıktır ve Güçtür! O efsanevi gücü bize hala yansıtan Fenriz ve Nocturnoya bu süreçte bir kez daha teşekkür ediyorum. Albüm oldukça kısa, 1-2 parça fazlasıyla iyi (özellikle Lesser Man). Albüm tarz tanımını old scholl-thrash&death desek abuk durmaz. Zaman zaman King Diamond vari vokalleri duymak gerçekten müthiş. Şunu da eklemek lazım, bu albüm son 2 albümün devamı niteliğinde.

Ben kişisel olarak doymadım ama bu albümü önemsizleştirmiyor. Hala o kulübelerinde bu pis riffleri bu adamlar çalıyor bu gerçekten önemli. Ses kalitesinde önceki albüme biraz daha pozitif yönde oynama olmuş. Kapak viking müzik yapanlara ilham olsun denecek cinsten. Albümü anlamaya çalışmak son 25 yıl Darkthrone sürecini anlamaktan geçiyor. Bodoslama bu albümü dinleyerek Darkthrone hakkında yorum yapmak çok sığ kalır.

Gelelim yurdumun metalcilerine, ergen tayfanın bolca uğradığı bir sitede Fenriz’in sakalıyla dalga geçmişler. Bu heyecanlılara önerim paganlar için önemli günleri bilmeleri, yada hiç bulaşmasınlar! Bu kritiği bu şekilde yazmak zorunda kalmam albümün ismi gibi bir yeraltı direnişinin halen devam etmesiyle alakadar.

6/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 517 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions