FINNTROLL ''Blodsvept'' (09.04.2013)


Century Media Records - 2013 - Finlandiya

Finlandiyalı Folk Metal üstatları yeni albümleriyle karşımızdalar, kendilerini ilk Midnattes Widunder ve Jaktens Tid albümleriyle tanımıştım ve o zaman müzikal olarak melodic black metal, viking black metal (tarzın genel tanımı) yapıyor denebilirdi, daha sonra trollish hummpa metal şeklini iyice aldılar ve daha özgün bir sounda sahip oldular. Ben Blodsvept albümünde grubun ilk zamanlarından esintiler sezdiğimi dillendirmeliyim.

Fakat yine kendine öz enstrümanlar albümde yer almış. İşin ilginci albümün plak versiyonunda PetshopBoys ve Oingo Boingo coverlarının bulunması... (Nifelvind albümlerinin özel basım plaklarında da yer alıyor fakat Blodsvept albümünün 200 adet sınırlı basılan versiyonunda bu coverlar yer alıyor )

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 559 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions