AMORPHIS ''Circle'' (13.04.2013)


Nuclear Blast Records - 2012 - Finlandiya

Son zamanlarda iyiden iyiye kötü müzik yapmak, kötü üretimde bulunmak bir sidik yarışı halini aldı. Her daim şikayetçi olduğumuz endüstrinin özellikle death metal grupları üzerinde ki yaygınlığı tartışılmaz. Acaba müzik türünün ABD çıkışlı olması buna sebep midir(ayrı bir tartışma konusu)?

Am Universum albümüyle gevelemeye başlayan Amorphis, Circle sürecine gelene dek ufak heyecanlar katmış olsa da albümleri bir türlü vasatı aşamadı. Circle albümü de bunun bir diğer örneği. Parçaları ısrarlı bir şekilde tekrarlamış olsam da elle tutulur bir şey bulamamak üzücü. Tomi Joutsen'in ezberlenmiş hönkürüşleri artık şarkıları kurtaramaz nitelikte. Kendisinin Ajattara projesini keyifle dinlesek de Amorphis vokali 2004'den bu yana bende kişisel olarak bir baygınlık yaratmış durumda. Şu durumda Circle albümü ne gitar riffleri, ne ritimleri ne de yaratabileceği heyecan açısından oldukça kötü. Tamamıyla sınıfta kalmış bir albüm demek hata olmaz.

2/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 530 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions