GHOST B.C. ''Infestissumam'' (25.05.2013)


Loma Vista Recordings - 2013 - İsveç

İsveçin geleneksel Heavy Metal çocukları 2.albümünde de Hristiyan karşıtı söylemlerini gayet net bir tavırlar sürdürmüşler. Fenrize işin en başında grubun bir nevi pazarlamasını üstlendiği için teşekkür etmek lazım derim.Ghost ikinci albümüyle isim değişikliğine de gitmek zorunda kaldı; çevrede bir çok isim benzerliğinden grup bulunması nedeniyle İsveçliler Ghost B.C olarak anılmaya devam edecekler.

İlk albümünün özellikle liriksel kuvvetliliği 2.albümle birlikte müzikal güçlülük de kazanmış.Albümün isminin Türkçesi ‘düşmanlık’ gibi çevrilecek olursa Ghost geleneksel heavy metal anlayışını öfkeyle harmanlamış diyebilirim.

Zaman zaman abartılı klavye melodiler zorlayıcı olmuş. Albümün ilk yarısı biraz daha baygın bir havada geçse de Secular Haze gibi bir parça var ki durumu derhal toparlayıcı nitelikte. Ghost’un 2 albümde de tereddütsüz sürdürdüğü bir durum var ki amatör bir yaratıcılık. Özellikle ikinci albümde de farkına varılacak nokta neredeyse tüm parçaların enstrüman ve vokal kayıtlarında günümüzün cıvık grupları gibi efekleme ve teknolojik destek barındırmamaları. İşlerini zevkle yaptıkları ve bizleri tatmin ettikleri için ‘antichrist’ çocuklara tekrar teşekkürler. Albüm tartışmasız önerimdir.

*B.C(Before Christ)

8/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 529 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions