GHOST B.C. ''Infestissumam'' (25.05.2013)


Loma Vista Recordings - 2013 - İsveç

İsveçin geleneksel Heavy Metal çocukları 2.albümünde de Hristiyan karşıtı söylemlerini gayet net bir tavırlar sürdürmüşler. Fenrize işin en başında grubun bir nevi pazarlamasını üstlendiği için teşekkür etmek lazım derim.Ghost ikinci albümüyle isim değişikliğine de gitmek zorunda kaldı; çevrede bir çok isim benzerliğinden grup bulunması nedeniyle İsveçliler Ghost B.C olarak anılmaya devam edecekler.

İlk albümünün özellikle liriksel kuvvetliliği 2.albümle birlikte müzikal güçlülük de kazanmış.Albümün isminin Türkçesi ‘düşmanlık’ gibi çevrilecek olursa Ghost geleneksel heavy metal anlayışını öfkeyle harmanlamış diyebilirim.

Zaman zaman abartılı klavye melodiler zorlayıcı olmuş. Albümün ilk yarısı biraz daha baygın bir havada geçse de Secular Haze gibi bir parça var ki durumu derhal toparlayıcı nitelikte. Ghost’un 2 albümde de tereddütsüz sürdürdüğü bir durum var ki amatör bir yaratıcılık. Özellikle ikinci albümde de farkına varılacak nokta neredeyse tüm parçaların enstrüman ve vokal kayıtlarında günümüzün cıvık grupları gibi efekleme ve teknolojik destek barındırmamaları. İşlerini zevkle yaptıkları ve bizleri tatmin ettikleri için ‘antichrist’ çocuklara tekrar teşekkürler. Albüm tartışmasız önerimdir.

*B.C(Before Christ)

8/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 559 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions