NEGATOR ''Gates to the Pantheon'' (21.06.2013)


Viva Hate Records - 2013 - Almanya

Bir dönem melodik alt yapılı ama bir o kadar da hızlı black metal grupları çok revaçtaydı ya, Dark Funeral etkili, Limbonic Art, Setherial , Siebenburgen filan, Negator da o dönemleri hatırlatan beste yapılarıyla bizlerle birlikte, aslında o yapıya biraz Belphegor-Behemoth serpiştirilerek genişletilmiş, ama genel yapıyı bu şekilde özetlersem hiç yanlış olmayacak.

Alman grubun bu 4. Albümü ve ben ilk kez dinliyorum. Panzer Metal gibi ismi cazip bir albümleri olmasına rağmen duymamış olmam benim hatam diyebilirim. Vokallerde yer yer çığlık kullanılsa da genel olarak hayvani vokal tercih edilmiş, bestelerin alt yapısı melodik fakat gayet hızlı, agresif riflerden oluşuyor. Bence başarılı bir extreme black/death albümü olmuş, her dönem extreme metalinden tatları kendi çatısı altında toplamayı başaran, hızı ve saldırganlığı yeterli düzeyde, teknik ve kaliteli şarkıları barındıran iddialı bir albüm "Serpents Court" , yukarıda bahsettiğim gruplar takip eden ve bir dönemin melodik ama asla trend olmayan gruplarını takip edenlere şiddetle tavsiye edebilirim.

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 547 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions