PATRONYMICON ''All Daggers Towards The Sky'' (24.06.2013)


Carnal Records - 2013 - İsveç

İsveçli Black METAL grubu Patronymicon'un 2. albümü olan "All Daggers Towards the Sky" underground black metal camiasının önemli firmalarından biri olan Carnal Records etiketiyle piyasa sürüldü.

Grubun ilk albümünü ve çeşitli konser kayıtlarını dinledikten sonra bu albümlerini yaklaşık 5 kere dinledim. İki albüm arasında biraz daha farklılıklar gözükmekte; ilk albüm olan " Prime Omega"' da çok daha fazla çiğ bir sound hakim ve daha çok orta dönem Darkthrone ile hızlı İsveç black metal 'inin bir kombinasyonu hakim iken, yeni albümleri olan All Dagers 'ta ise; Klasik İsveç Black Metal'ine daha yatkın bir sound ile müzik severlerin karşılarına çıkmışlar.

Grubun bestelerinde Watain,Disssection, Ondskapt, Dark Funeral, Lord Belial gibi İsveç BM'sinin öne çıkmış isimlerinin yanı sıra Enthroned etkileşimleri de benim kişisel kanaatimce yer almaktadır. Grubun geleceği parlak, konser veren bir grup olduğu için önümüzdeki zamanlarda daha sık ismine rastlayabileceğimizi düşünüyorum.

8/10

Yazar: Cenk A.

 
Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions