PATRONYMICON ''All Daggers Towards The Sky'' (24.06.2013)


Carnal Records - 2013 - İsveç

İsveçli Black METAL grubu Patronymicon'un 2. albümü olan "All Daggers Towards the Sky" underground black metal camiasının önemli firmalarından biri olan Carnal Records etiketiyle piyasa sürüldü.

Grubun ilk albümünü ve çeşitli konser kayıtlarını dinledikten sonra bu albümlerini yaklaşık 5 kere dinledim. İki albüm arasında biraz daha farklılıklar gözükmekte; ilk albüm olan " Prime Omega"' da çok daha fazla çiğ bir sound hakim ve daha çok orta dönem Darkthrone ile hızlı İsveç black metal 'inin bir kombinasyonu hakim iken, yeni albümleri olan All Dagers 'ta ise; Klasik İsveç Black Metal'ine daha yatkın bir sound ile müzik severlerin karşılarına çıkmışlar.

Grubun bestelerinde Watain,Disssection, Ondskapt, Dark Funeral, Lord Belial gibi İsveç BM'sinin öne çıkmış isimlerinin yanı sıra Enthroned etkileşimleri de benim kişisel kanaatimce yer almaktadır. Grubun geleceği parlak, konser veren bir grup olduğu için önümüzdeki zamanlarda daha sık ismine rastlayabileceğimizi düşünüyorum.

8/10

Yazar: Cenk A.

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions