WOUND - "Inhale the Void" (12.08.2013)


FDA Rekotz - 2013 - Almanya

Wounds grubu ilk albümleri ile piyasadaki yerini aldılar,grup isveç death metal destekli old school death metal ile bizleri selamlıyorlar. Albümün giriş parçalarında şiddetli bir Dismember etkisi kulağıma çarptı fakat ilerleyen parçalarda o etki biraz daha klasik old school sounda kendini bıraktı.

Bazı kritiklerde grubun taklit ve bir birini tekrarlayan işlerden oluşan bir yapıya sahip olduğu yazılmış fakat 2013 yılındayız artık orjinal müzik yapacağım diye saçma sapan tarzları birbirine karıştırmak yerine bu arkadaşlar gibi geçmişte sevdiği,takip ettiği,örnek aldığı grupların soundlarında müzik yapmak bende yanlış değil daha da ilham verici bir durum. Bazı webzine kritik yazarlarındaki bu orjinallik kaygısını çok fazla anlayamıyorum.

Agresif ama temiz bir sound ,d-beat davul tonları,keskin gitar ve kusmuk vari vokal ile tam anlamıyla bir old school ziyafeti,tabiki eksikleri var ama daha grubun ilk albümü,bu eksikleri ilerleyen albümlerde kendilerince düzelteceğinden hiç şüphem bulunmuyor.


7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 429 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions