WOUND - "Inhale the Void" (12.08.2013)


FDA Rekotz - 2013 - Almanya

Wounds grubu ilk albümleri ile piyasadaki yerini aldılar,grup isveç death metal destekli old school death metal ile bizleri selamlıyorlar. Albümün giriş parçalarında şiddetli bir Dismember etkisi kulağıma çarptı fakat ilerleyen parçalarda o etki biraz daha klasik old school sounda kendini bıraktı.

Bazı kritiklerde grubun taklit ve bir birini tekrarlayan işlerden oluşan bir yapıya sahip olduğu yazılmış fakat 2013 yılındayız artık orjinal müzik yapacağım diye saçma sapan tarzları birbirine karıştırmak yerine bu arkadaşlar gibi geçmişte sevdiği,takip ettiği,örnek aldığı grupların soundlarında müzik yapmak bende yanlış değil daha da ilham verici bir durum. Bazı webzine kritik yazarlarındaki bu orjinallik kaygısını çok fazla anlayamıyorum.

Agresif ama temiz bir sound ,d-beat davul tonları,keskin gitar ve kusmuk vari vokal ile tam anlamıyla bir old school ziyafeti,tabiki eksikleri var ama daha grubun ilk albümü,bu eksikleri ilerleyen albümlerde kendilerince düzelteceğinden hiç şüphem bulunmuyor.


7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 454 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions