HAIDUK - "Spellbook" (23.09.2013)


DEMO - 2013- Kanada

Kanada'dan elime ulaşan yeni bir solo proje Haiduk,isim olarak bana daha Avrupa grubu havası verdi,neden bilemiyorum.Tek kişilik death metal projelerine çok alışkın değiliz,Luka işi iyi kıvırmış.Drum machine tonları biraz amatör kaçsada,bir demo albüm için oldukça oturaklı bir sounda sahip olduğunu söylemeliyim.

Old school death metal modası tüm dünyayı sarmışken,sayıları çok fazla olmayan bir dönem popüler olan ama şu an düşüşte olan black etkili death metal tarzını icra ediyor Haiduk fakat bol bol heavy/thrash rifleri ile tarzının altındaki ateşe kömür atmaya devam ediyor.

Soundunu beğendim,muhtemelen bilgisayarda yapılan bir kayıt,drum machinenin amatörlüğü ve vokallerin yetersizliği dışında besteleri oldukça etkili,bir çok websitesinde de kendine yer bulmuş.Bu şekilde devam ederse önü açık gibi duruyor. Tek anlamadığım konu death metal çalmasına rağmen corpse paint yapması,zaten Lich parçası black metal olarak başlatıyor albümü ama daha sonra sound olarak "bu bir death metal grubu" diyebileceğiniz parçalara geçiş yapıyor.

Sunum olarak güzel ,kapak tasarımı vs. oldukça derli toplu olmuş.Yenilikçi gruplara kapınız açıksa kulak kabartabilirsiniz...

7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 502 oy)


 
ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions