HAIDUK - "Spellbook" (23.09.2013)


DEMO - 2013- Kanada

Kanada'dan elime ulaşan yeni bir solo proje Haiduk,isim olarak bana daha Avrupa grubu havası verdi,neden bilemiyorum.Tek kişilik death metal projelerine çok alışkın değiliz,Luka işi iyi kıvırmış.Drum machine tonları biraz amatör kaçsada,bir demo albüm için oldukça oturaklı bir sounda sahip olduğunu söylemeliyim.

Old school death metal modası tüm dünyayı sarmışken,sayıları çok fazla olmayan bir dönem popüler olan ama şu an düşüşte olan black etkili death metal tarzını icra ediyor Haiduk fakat bol bol heavy/thrash rifleri ile tarzının altındaki ateşe kömür atmaya devam ediyor.

Soundunu beğendim,muhtemelen bilgisayarda yapılan bir kayıt,drum machinenin amatörlüğü ve vokallerin yetersizliği dışında besteleri oldukça etkili,bir çok websitesinde de kendine yer bulmuş.Bu şekilde devam ederse önü açık gibi duruyor. Tek anlamadığım konu death metal çalmasına rağmen corpse paint yapması,zaten Lich parçası black metal olarak başlatıyor albümü ama daha sonra sound olarak "bu bir death metal grubu" diyebileceğiniz parçalara geçiş yapıyor.

Sunum olarak güzel ,kapak tasarımı vs. oldukça derli toplu olmuş.Yenilikçi gruplara kapınız açıksa kulak kabartabilirsiniz...

7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 471 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions