GALAKTIK CANCER SQUAD ''Ghost Light'' (8.01.2014)


Hypnetic Dirge Records - 2013 - Almanya

Aslına bakarsanız,grup isimleri ve sergiledikleri imajlar kimi zaman insanı yanıltabiliyor.Grubun ismini promo listemde ilk gördüğümde gothic / doom vs. bir şey bekliyordum.Ama G.C.S beni yanılttı. Grup raw black metal yapıyor fakat tek akorlu ve zır zır vokalli bir proje değil. Tek kişilik bir proje olmasına rağmen her türlü enstrumanın çalınışı ve kayıt edilişi oldukça profesyonel,vokal tınıları melodilere oldukça uyumlu. Ben projenin dinamiklerini Judas Iscariot,Deathspell Omega,Altar of Perversion,Graven gibi gruplara benzettim,tabi grupta DSO VE AOP 'in progresif,saykodelikliği;Graven,Judas Iscariot'un çiğliği ile birleşmiş,gayet hoş bir sound ortaya çıkmış.Derin ,etkili,agresif,kırbaçlayan ve boğucu atmosferi ile diğer gruplara bir boy fark atıyor.

Ghost Light, projenin ilk albümü değil,4. albümü fakat benim dinleyebildiğim ilk kayıdı oluyor. Cd kitapçığındaki sembol bana karmaşayı anımsatıyor,oldukça sade,siyah üzerine turuncu bi şekilde işlenmiş,kitapçıkta grubun ismiyle örtüşen yıldızlar,galaksi vs. temaları hakim,tabiki işlediği bir liriksel dökümantasyon bulunuyor fakat ben black metal türüne bu tarz atraksiyonları yakıştıramıyorum.

7.5/10

Yazar: Cenk A

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions