CURSED 13 ''Triumf '' (8.01.2014)


Carnal Records - 2013 - İsveç

Cursed 13'ün temelleri 15 sene öncesine dayanıyor,fakat o dönemlerde bir kayıt piyasaya sürmemişler.2006 yılında yeniden toparlanıp işleri sürdürmeye karar vermişler,bir iki demo ve split albümden sonra 2013 yılında "Triumf" isimli ilk resmi albümlerini piyasaya Carnal Records etiketiyle sürdüler.

Grupta Gra,Domgard,Wan 'da da görev yapmış elemanlar bir arada bulunuyorlar. Yani grubun temel yapısının black metal olduğunu ve çiğ bir sound olduğunu düşünebilirsiniz fakat Cursed 13 daha modern bir black metal teması çizmekte,aksak ritimlerin çok sık kullanıldığı,vokalin kirli olmadığı ve şarkıların melodik,yer yer heavy metale selam çakar olduğu aşikar...Kayıt kalitesi vs. her İsveç'li grupta olduğu gibi standart üstü,başarılı.

Bana şu grupları anımsattı : Satyricon (eski), Khold ,Bewitched, Arckanum , Immortal (son dönemler) bu grupları kovalayanlar dinlese oldukça beğenecektir. Melodik yapısı ve atraksiyonu fazla heavy/black metal tadında bir albüm olarak size özetleyebilirim.

7.5/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 508 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions