ETERNIUM ''Repelling a Solar Giant'' (8.01.2014)


Blasthead Record -2013 - ABD

Aslında melodik black metal vs türü gruplar hakkında yorum yazmak istemiyorum ama nedense canım istedi. ABD'li grup Eternium ilk albümleriyle piyasaya adımını attı. Grup 90'lar sonu 2000ler ortasına kadar piyasada yaygın bir şekilde yer alan fakat şimdiler de ya tarz değiştirmiş ya da yok olmuş olan melodic black metal'i icra ediyorlar.

Albüm performans açısından doyurucu,herşey yerli yerinde,fakat tanıtımlarında senfonik black metal denilmiş,klavye konulunca senfonik mi oluyor ? Ben yanlış biliyorum herhalde.. Grubun tarzı Emperor'un son dönemleri ve hatun vokalli bir çok melodic black metal gruplarını anımsatıyor,Örneklendirmem çok güç çok uzun süredir bu tarzdan uzağım. Siebenburgen,Aeaba vs verilebilir,kimileri Cradle of Filth'e de benzetmiş,vokal harici benziyor denebilir ama en son COF dinlediğimde sanırım 16 yaşında filandım.13 sene geçmiş,şu an ne yapıyorlar zerre kadar umurumda değil..

Eternium yerli yerinde besteleri,kayıt kalitesi ve performansı olan bir grup,halen bu tarzı takip edenler varsa ,dinlemeli!

7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 488 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions