DIABOLICAL ''Neogenesis'' (11.03.2014)


ViciSolum Productions-2013- İsveç

Aslında sözüme nereden başlayacağımı bilemiyorum. Diabolical bana o kadar güzel hazırlanmış bir albüm gönderdi ki,uzun zamandır böyle bir sunum ile karşılaşmadım. Albüm DVD formatında basılmış ve içerisinde bir kitap mevcut. Her şarkıya ayrı ayrı hikayeler yazılmış toplam 94 sayfadan oluşuyor.

Diabolical grubunu önceden dinleyenler elbet olmuştur hatta bir dönem Türkiye'ye geleceği söyleniyordu,belki yeni turnede gelirler fakat ben pek sanmıyorum. Yorumlamadan önce bu albümü çok zor sindirdiğimi itiraf etmeliyim. Sanırım 10 defadan fazla dinledim,her defasında başka bir şeyler hissettim. Fakat bu tarz ile ilgim çok fazla olmadığı için bir türlü yorumlayamadım.

Grubun tarzı death/thrash metal denebilir. Fakat black/death metal'e de el salladığı aşikar. Extreme metal diye özetlesek hiç fena olmaz.Ağırlıklı olarak death metal tınıları yaptıkları bestelere hakim olmuş. İsveç'in kalitesi ve bestekarlığı şarkıların kompozisyonlarında hemen kulağa çarpıyor. Çok sesli vokaller,çeşitli enstruman eklentileri bu albümün soundunu oluşturan ve zenginleştiren farklı elementler olarak dikkat çekiyor.

Ben çok sevdim,muhtemelen Behemoth tarzı extreme metal seven arkadaşlar Diabolical'ı da gönül rahatlığı ile dinleyecektir.

8/10


Yazar: Cenk A

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions