EVIL -''Legenda neskrotných živlov '' (6.04.2014)


Hexencave Productions 2013 SLOVAKYA

Slovak grubu ilk defa dinliyorum. Evil isminde daha önce Brezilya'dan bir grup dinlemiştim hatta takasla grubun tişörtü ,cdsi vs de edinmiştim. Slovak grubun tarzını Dark Funeral ve depresif black metal karışımı olarak özetleyebilirim. Corpus Christii ,Nachtmystium gibi güçlü rifleri var,hızlı partlar Dark Funeral tonlarını veriyor, vokal gerçekten başarılı,tarzı güçlendiriyor.

Sevdiğim tarz BM değil fakat tüm enstrumanlar net duyuluyor,prodüksiyon gayet iyi,vokal grubun önüne geçmiş,13 yıllık bir grup ,geçmişte çeşitli kayıtları var kulak kabartmaya değer... Şarkı isimleri tamamen yerel dilde,o yüzden liriksel açıdan nelerden bahsettikleri konusunda çok fikir sahibi değilim,kapak,içerik vs olarak tabiki EVIL isminde bir grubun çiçek,böcek,sevgi ,barış ve kardeşlik temalarını işleyecek olmayacağından dolayı gönlüm rahat,hadi bakalım...Kapkara bir booklet,aynı oranda karalıkta bir cd üzeri baskısı, karanlık sound,agresif dokunuşlar... Evil aslında depresif black severleri mutsuz etmeyecek bir yapıya sahip, ben kişisel olarak dinlerken sıkılmadım fakat etkilenmedimde . . .

7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 442 oy)


 
FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions