EVIL -''Legenda neskrotných živlov '' (6.04.2014)


Hexencave Productions 2013 SLOVAKYA

Slovak grubu ilk defa dinliyorum. Evil isminde daha önce Brezilya'dan bir grup dinlemiştim hatta takasla grubun tişörtü ,cdsi vs de edinmiştim. Slovak grubun tarzını Dark Funeral ve depresif black metal karışımı olarak özetleyebilirim. Corpus Christii ,Nachtmystium gibi güçlü rifleri var,hızlı partlar Dark Funeral tonlarını veriyor, vokal gerçekten başarılı,tarzı güçlendiriyor.

Sevdiğim tarz BM değil fakat tüm enstrumanlar net duyuluyor,prodüksiyon gayet iyi,vokal grubun önüne geçmiş,13 yıllık bir grup ,geçmişte çeşitli kayıtları var kulak kabartmaya değer... Şarkı isimleri tamamen yerel dilde,o yüzden liriksel açıdan nelerden bahsettikleri konusunda çok fikir sahibi değilim,kapak,içerik vs olarak tabiki EVIL isminde bir grubun çiçek,böcek,sevgi ,barış ve kardeşlik temalarını işleyecek olmayacağından dolayı gönlüm rahat,hadi bakalım...Kapkara bir booklet,aynı oranda karalıkta bir cd üzeri baskısı, karanlık sound,agresif dokunuşlar... Evil aslında depresif black severleri mutsuz etmeyecek bir yapıya sahip, ben kişisel olarak dinlerken sıkılmadım fakat etkilenmedimde . . .

7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 472 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions